Біологи розробляють бактерій для пошуку бомб

Мікроорганізми зможуть детектувати наявність у ґрунті вибухових речовин і сигналізувати про це. Бактерії будуть сигналізувати про наявність в грунті вибухових речовин.

Американське агентство оборонних досліджень DARPA замовило проєкт зі створення ГМ-бактерій, які зможуть бути використані для пошуку бомб. Як повідомляє Naked science, мікроорганізми зможуть детектувати наявність у ґрунті вибухівки та сигналізувати про неї флуоресценцією.

Дослідники мають намір отримати два штами бактерій. Один з них зможе існувати в бідних киснем шарах ґрунту в присутності цільових речовин стане виділяти в середовище сигнальні молекули. Ці молекули, мігруючи до поверхні, будуть сигналом для іншого штаму, який у відповідь на їх присутність буде посилати певний сигнал, наприклад, флуоресценувати.

"Вже відомо, що деякі бактерії можна "перепрограмувати" так, щоб вони стали відмінними детекторами вибухівки, але домогтися цього під землею набагато складніше. Ми вивчаємо, як мікроби можуть бути доставлені на потрібну глибину, щоб потім створити добре видиму люмінесценцію на поверхні", - заявила керівник програми Елісон Таггарт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію