Бюджет 2020 не враховує інтереси місцевого самоврядування

Проєкт Державного бюджету 2020 не захищає інтереси громад та ставить їх у скрутне матеріальне становище.

З цього приводу в Асоціації міст України провели ряд зустрічей. Так, 12 листопада  відбулася друга зустріч членів Правління АМУ на чолі з Головою АМУ Віталієм Кличком з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Участь в ній взяли і представники Полтавщини, зокрема Миргородський міський голова, голова Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Соломаха та Кременчуцький міський голова Віталій Малецький.

Головною метою зустрічі було вирішення проблемних питань місцевого самоврядування у проекті Держбюджету-2020. Так, за підрахунками АМУ на підвищення заробітної плати педагогам (за постановами Уряду №№ 822, 695, 755) потрібно 14,6 млрд грн, яких у проекті бюджету на наступний рік не передбачено. При цьому представники Міністерства фінансів наполегливо стверджують, що у місцевого самоврядування достатньо ресурсів для покриття цих та інших витрат.   

Викликає занепокоєння АМУ й позиція Міністерства фінансів щодо не переведення на прямі міжбюджетні відносини об’єднаних територіальних громад, які провели перші вибори у 2019 році. Адже такий підхід нівелює децентралізаційну реформу – громади об’єдналися, але ресурсів та повноважень не отримали. При цьому Глава Уряду та міністр розвитку територій та громад висловлюють підтримку врахування у Держбюджеті-2020 новостворених ОТГ та громад, утворених навколо міст обласного значення.

Олександр Слобожан закликав Уряд і парламент у проєкті Державного бюджету на 2020 рік захистити інтереси громад, а саме:

• підтримати норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до дохідної частини місцевих бюджетів;

• забезпечити належний рівень освітньої субвенції;

• спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів органів місцевого самоврядування;

• забезпечити оплату з Державного бюджету України гарантованих державою пільг;

• передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з Держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.

Підсумовуючи виступи міських голів, він також зазначив, що скорочення бюджетів громад  призведе до неможливості надавати якісних послуги жителям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію