Оновлена та з новеньким ремонтом

Бібліотека-філіал №2 міста Полтави має довгу та цікаву історію. Говорять, що на цьому місці вона була ще в довоєнні роки. Хоча, якщо вірити офіційним джерелам, запрацювала у 1948 році згідно з постановою Полтавського виконкому. Старе приміщення – звичайну сільську хату – знесли кілька років тому, натомість під читальню виділили більшу площу у новобудові. Як зараз працює цей заклад, перевіряли представники міської влади.

У холі зустрічає завідувачка бібліотекою Юлія Коваленко. Знайомить з історією та показує світлини відомих гостей, які приходили до їх читачів. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Намолене місце – 2 бібліотека. З'явилася ще минулого сторіччя. Тут історично була і вже після того, як побудували новий будинок – в його приміщенні запроектовано приміщення під бібліотеку.

Раніше це була одноповерхова споруда дореволюційної забудови, колишня попівська хата, в 2008 р. на цьому ж місці збудована багатоповерхівка, в якій на 1-му поверсі розмістилася бібліотека. За цей час її очолювали 5 осіб. З квітня 2017 року посаду керманича обіймає Юлія Коваленко. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Радує те, що полтавці читають не менше, ніж раніше. Прикладом цього може бути директорка цього філіалу - Юліія Сергіївна. Вона з дитинства ходила в цю бібілотеку, і зараз вже є завідуючкою цієї бібліотеки. Тому, надважлива галузь культури - бібліотечна система, адже ми розглядаємо бібліотеки не лише як місця для читання, а як місця громадського простору.

Фонд бібліотеки складає майже 40 тисяч екземплярів книг. Замовляють в першу чергу ті, які зможуть закіцавити вибагливого читача. Існує навіть спеціальний зошит-черга на окремі твори літератури. 

Не забувають і про освітню діяльність.

Юлія Коваленко, завідувачка бібліотекою-філією №2

- Це літературно-мистецькі суботи, куди запрошуються полтавські видатні письменники, поети, майстрині та майстри. Запрошуємо всіх, хто якимось чином має стосунок до мистецтва.

Цей та інші бібліотечні заклади планує підтримувати міська влада, щоб вивести на новий рівень функціонування. 

Стрічка новин