27 навчальних закладів Решетилівського району – без теплопостачання

Його відключили через заборгованість за газопостачання у минулий опалювальний сезон. Про це розповів заступник голови Решетилівської райради Віктор Бережний. За його словами, нині збирають гроші, щоб виплатити частину боргу та відновити подачу тепла. Наша знімальна група побувала у дитячому садочку села Покровське Решетилівського району. У садочку – 94 вихованця. Дошкільний заклад не опалюється, тому батьки не приводять дітей, каже завідуюча садочком Юлія Кривко. Подробиці дивіться далі.

Біля дитячого садка у селищі Покровське Решетилівського району зібралися батьки вихованців.

Алла Оніпко, мама вихованки Покровського ясла-садка «Барвінок» 

- Не відвожу у садочок, тому що дуже холодно. Почали водити – дитинка почала хворіти: холодно, сиро, не опалюється. 

Аліна Миколенко, мама вихованців Покровського ясла-садка «Барвінок» 

- У мене двоє діток по чотири роки. На роботу я не можу піти, бо садочок не працює. Тому я змушена сидіти з ними вдома. 

Юлія Кривко, завідуюча Покровським ясла-садком «Барвінок» 

- До нашого садочка відбувається підвіз із сусідніх сіл – це Шкурупії, Кривки, Писаренки, Лучки, Коломак.

Юлія Кривко каже: сезон опалення мав початися 15-го жовтня. Теплопостачання немає.

Юлія Кривко, завідуюча Покровським ясла-садком «Барвінок» 

- Як нас повідомили – це заборгованість відділу освіти перед постачальником за газ. Конкретно не повідомили, коли  теплопостачання відновлять.

Світлана Самойленко, в.о. директора Кукобівського НВК (Решетилівський район) 

- Ця проблема не тільки Покровського садочка, а проблема всього району. Проблема – не опалення наших закладів освіти. Й не тільки садочків, а й шкіл. Тому що заборгованість за опалення за минулий рік.

Ми звернулися до відділу освіти Решетилівської райдержадміністрації. Начальника Володимира Зінченка на місці не було. Щоб отримати коментар, ми залишили свої контакти, але чиновник не передзвонив і його телефон не відповідав. 

Заступник голови райради Віктор Бережний розповів: не опалюється 7 навчально-виховних комплексів, 9 дитячих садків та 11 шкіл. Бережний каже: за минулий сезон опалення заборгованість за тепло – понад два мільйона гривень. Також потрібно сплатити штраф за невчасну оплату за газопостачання у 2015-му році. Розмір пені – 800 тисяч гривень, говорить Віктор Бережний. 

Віктор Бережний, заступник голови Решетилівської районної ради 

- Ця пеня на сьогодні перебувє на боргу державному. Але на третій черзі. Таким чином сьогодні «Полтавагаз» вимагає від нас цей борг – 800 тисяч, погасити. У нас такої можливості немає. Після довгих переговорів ми домовились погасити хоча б 400 тисяч гривень.

За словами Бережного, ці гроші планують зібрати до 16-го листопада. 

Віктор Бережний, заступник голови Решетилівської районної ради 

- Зібрали сільських голів. Пояснили стуацію й сказали, що спробуємо скинутися на ці 400 тисяч. Ми розробили відсоткове відношення від кількості газу використаного на минулий рік й збираємо цю суму. 

Коли відновлять теплопостачання – невідомо.

Віктор Бережний, заступник голови Решетилівської районної ради 

- Наступний крок наш – домовляємось із постачальником, що вони нам постачають газ у борг, тому що на цей рік коштів у нас немає. І третій варіант – надія на державну дотацію. Ми за друге півріччя всі кошти від перевиконання районного бюджету, а це понад мільйон гривень, все віддавали на зарплати непедагогічних працівників. 

Ми надіслали інформаційний запит до відділу освіти Решетилівської райдержадміністрації, щоб дізнатися, чому вчасно не сплачували вартість газопостачання для опалення навчальних закладів, та коли почнуться перемовини щодо відновлення теплопостачання. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію