У Полтавській гімназії №17 працює унікальний музей

Адвент-календар, «ловці снів», Боб Марлі із яєчної шкаралупи та велетенська вишита книга на 25 сторінок. У Полтавській гімназії № 17 з 2005 року працює шкільний музей, який заснували самі педагоги та учні. Щороку його експозицію збагачують нові декоративні витвори, які діти майструють на уроках трудового навчання. 

Один з останніх витворів юних «митців» - адвент-календар, завдяки якому можна відраховувати час до різдвяних свят. Кожна його деталь вишита окремо та скомпонована у єдине ціле. Одна з авторів виробу - Влада. Старшокласниця вчетверте приймає участь у олімпіадах з трудового навчання, хоча майбутнє планує пов'язати з веб дизайном. 

Владислава Карантіна, учениця 11-го класу Полтавської гімназії №17

- Моя мама мені показала, як треба шити, вона у своїй молодості часто шила собі сукні, спідниці, і я захопилася цим.

Цей музей поповнюють як старовинні експонати, так і зовсім «свіжі». Згідно з оновленою програмою з трудового навчання, діти самі обирають, які технології їз переліку запропонованих хочуть опанувати. Самі вироби - теж на вибір, у повній свободі. Тож тут  - портрет Боба Марлі із кольорової яєчної шкаралупи, мапа України, де на кожному «регіоні» - притаманний йому зразок вишивки, іграшки з тканини, вимоченої у каві.

Євгенія Тарасовська, учениця 11-го класу Полтавської гімназії №17

- Перший розділ  - «Із бабусиної скрині», він вміщує побут українців, другий розділ – дитячі роботи, які були виконані під час уроків трудового навчання та позакласної роботи. 

Книгу портретів Кобзаря вишивали хрестиком 1,5 роки 50 учениць дев'ятих та одинадцятих класів. Схеми розроблені решетилівським майстром Григорієм Кисілем. У книзі - 25 сторінок. На останній - вишиті імена рукодільниць. 

Наталія Плохая, вчитель трудового навчання Полтавської гімназії №17

- Дівчата 9-тих класів вишивали уривки із текстів Тараса Григоровича, 11-ті класи вишивали портрети. 

Вчителі говорять - дітям подобається створювати красу, а свобода, яку дають оновлені методи викладання, надихають їх до нових пошуків.

Зараз старшокласники самі оздоблюють куточок у школі, який  стане зоною психологічного розвантаження. 

Юлія Приходько, вчитель трудового навчання Полтавської гімназії №17

- У нас буде стіна, присвячена музиці, образотворчому мистецтву, трудовому навчанню, буде зона відпочинку, де діти зможуть не просто погратися в телефон, а сісти, відпочити, почитати книжку. 

Також освітяни планують відкрити у гімназії сучасну столярну майстерню. 

Єгор Радченко, учень 11-го класу Полтавської гімназії №17

- Кожен поважаючий себе чоловік повинен вміти гвіздок в стіну забити.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію