Україна впроваджує один з різновидів загальнообов'язкового солідарного медичного страхування

Якщо людина має паспорт України або посвідку на проживання, вже засвідчує, що вона застрахована і має право на гарантований пакет медичних послуг. 

Модель, що реалізується нині в Україні згідно із Законом про державні фінансові гарантії, це один з різновидів загальнообов'язкового солідарного медичного страхування, коли застраховані всі громадяни країни і особи без громадянства, які прирівняні до них у правах. Будь-яке страхування передбачає три основні етапи: збір коштів (collection), об'єднання (pulling) і їх розподіл (distribution). Соціальне загальнообов'язкове страхування, як вид, передбачає податок на фонд оплати праці, і такий податок сплачує і працівник, і роботодавець.

Про це у інтерв'ю для DT.UA заявив голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко. Але в нас, як добре відомо, поширена практика оплати праці в конвертах, тобто це "тіньові" гроші, і вони не оподатковуються. НСЗУ отримує гроші з бюджету. Тож відмінність між соціальним і солідарним принципом страхування, за його словами, тільки в тому, як саме надходять кошти.

"Коли Україна матиме високий рівень економіки, буде й культура сплати податків. Можливо, колись це буде загальнообов'язкове соціальне страхування. Але я думаю, що не буде. Тому що соціальне страхування в тому вигляді, в якому воно працює в деяких країнах (наприклад у Німеччині створювалося наприкінці ХІХ століття, коли переважали гострі хвороби чи травми, а зараз хронічні хвороби), вже зжило себе. Втім, медичне страхування — то окрема цікава тема", — зазначив голова НСЗУ. 

Те, що реалізується зараз, за його словами, з погляду класичної економіки охорони здоров'я — це один з різновидів загальнообов'язкового солідарного страхування. При цьому страховий поліс не потрібен. Якщо людина має паспорт України або посвідку на проживання, вже засвідчує, що вона застрахована і має право на гарантований пакет медичних послуг. Оце і є універсальне охоплення. Звичайно, якщо людина хоче лежати в палаті з плазмовим телевізором або отримувати додаткові послуги, не передбачені пакетом, вона має їх оплатити. Або ж якщо до лікаря приходить без направлення, за власним бажанням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію