Почали слухати свідків

Сьогодні, 11 листопада, в Октябрському районному суді міста Полтави відбулося засідання у справі смертельного ДТП. Трапилося воно 6 листопада минулого року. Тоді обвинувачена Наталія Саєнко зіткнулася з велосипедистом Артемом Левченком. Останній від отриманих травм за два місяці помер. Сьогодні почали слухати свідків. А саме – членів родини Левченків.

О 10.10 засідання почалося. Сьогодні в залі присутні мати, батько, тітка та бабуся загиблого Артема Левченка. З їх боку – адвокати Геннадій Олєйніков та Дмитро Семеха. Зі сторони підозрюваної Наталії Саєнко – захисники Олег Губа і Богдан Глядик. Спершу адвокат Дмитро Семеха говорить: на попередньому засіданні звучало, що Наталія Саєнко має статус незаміжньої. Мовляв: це впливає на суд, та просить з'ясувати, як так сталося.

Дмитро Семеха, адвокат родини Левченків

- Наскільки мені відомо, в судових рішеннях суд оголошував анкетні дані обвинувачуваної, згідно анкетних даних та згідно ухвали, судом встановлено, що Саєнко Наталія Олександрівна – незаміжня.

Адвокат Глядик у свою чергу додав: підозрювана заміжня. А суддя Анатолій Савченко сказав: це технічна помилка, вона буде виправлена. Далі матеріали зачитує прокурор Валентин Болгар. Спершу йдеться про трасологічну експертизу. Її проводили ще 21 лютого. Мова в ній – про зв'язок ДТП та причини смерті Артема Левченка. Хто в цей час і що робив та чи була можливість уникнути трагедії. Адвокати Наталії Саєнко не погоджуються. Мовляв: з матеріалами вони ознайомилися тільки 1 березня. Тому вони просять підтвердження: документи чи інші підстави, на які спирався суддя, коли призначав експертизу.

Богдан Глядик, захисник обвинувачуваної Наталії Саєнко

- Нас цікавить, відповідно, на якій підставі були надані та які вихідні дані надавалися в клопотанні, відповідно, які досліджував слідчий суддя. Для чого це потрібно, ваша честь? Це ставиться питання допустимості даного доказу під час прийняття рішення.

Далі прокурор зачитує матеріали справи. Експертиза довела: Артем  їхав через перехід на велосипеді. Про це свідчать і сліди на машині Наталії Саєнко. Водійка під час зіткнення не гальмувала. Мати не витримує, говорить: це знущання над рідними дитини. Далі – перерва. Згодом засідання продовжили. Прокурор читає: за висновками експертизи, Саєнко мала технічну можливість уникнути аварії. З боку захисту Саєнко знову заперечення. Олег Губа повідомляє: якби Артем був у шоломі, то не було б таких ушкоджень. Після словесних перепалок сторін оголосили перерву. Далі таки починають слухати свідків, сьогодні – родину потерпілих. Першим виходить батько – Олег Левченко. 

Олег Левченко, батько загиблого Артема Левченка

- Травми, нанесені обвинувачуваною Саєнко, довгий час син лікувався, але це все було марно, на жаль, травми були несумісні з життям, і він помер через два місяці, не приходячи до свідомості.

Після кількох питань слово бере бабуся Вікторія Чазова. Вона також розповідає, що їм ізраїльські лікарі теж не давали шансів на одужання. Утім, переконує жінка, вони вірили, що все минеться.

Вікторія Чазова, бабуся Артема Левченка

- Ми з чоловіком, з Артемчиковим дідусем, поїхали в Київ, зустріли їх, привезли в інститут Ромоданова, там вони оглянули Артема, але мені ніхто нічого не сказав, надія вмирає останньою, тому я до останнього вірила, що все буде нормально. Лікарі, як оглянули, сказали, що він не транспортабельний.

Мати Артема Наталія говорить: лише з третього разу їх родину визнали потерпілою. І то, коли жінка до слідчого з'явилася у супроводі адвоката. Після п'ятихвилинної перерви суддя оголошує ухвалу. 

Анатолій Савченко, суддя

- Встановив: керуючись статтями 372, 376, 379 КПК суд ухвалив уточнити ухвали суду та інші процесуальні рішення, в яких вирішувалися процесуальні питання, зазначався сімейний стан обвинувачуваної, як незаміжньої, зазначивши нею, що вона є заміжньою особою, в іншій частині ухвали суду залишити без змін, ухвала підписана суддею, прошу сідати.

Наступне засідання відбудеться 14 листопада. На ньому продовжать допит свідків справи.

Стрічка новин