Полтава підтримала флешмоб «Встав свої 5 копійок»

«Встав свої 5 копійок»! З користю, по справі та підтримай мистецтво. Збір монет одеського скульптора на нове творіння набув Всеукраїнського масштабу. Одесит Кирило Максименко написав пост у мережі Фейсбук, що збирає монети, які вийшли з обігу, номіналом 1, 2 та 5 копійок. Долучилась до збору і Полтава. Що планує створити митець – знає Анна Ружін.

5 копійок – не гроші, а з 1 жовтня 2019 року вони взагалі вийшли з обігу, як 1 та 2. Для одеського скульптора Кирила Максименка – це дуже цінний матеріал. Чоловік планує створити з них скульптуру. 

Кирило Максименко, скульптор 

- Це буде скульптура на тему Уроборисе - тварина, яка кусає себе за хвоста. У мене там буде 3 істоти. Одна з крилами, одна з плавниками, а одна з ногами. Буде символізувати воду, повітря та землю.

Про збір монет Кирило Максименко оголосив ще у вересні у мережі Фейсбук, а за цей час йому вдалося зібрати понад 500 кілограмів. Про «надходження копійок» митець розповідає на власній сторінці. Тут – купа фото та відео. Акція зі збору монет спочатку була лише для одеситів, але через розголос до неї долучилися ледь не всі українці.  

Полтава теж підхопила ініціативу. У Полтавському обласному молодіжному обласному центрі збирають монети по 5 копійок. 

Наталія Панченко, начальниця «Гендерного ресурсного центру» КУ ОМЦ 

- Подивилася ескіз, сподобалася ідея. У мене вдома було 3 копілки. Особисто я не буду їх нести в банк. Я навіть не звернула якось уваги на те, що вони вийшли з обігу. Відібрала, в мене досить багато виявилось копійок.

Написали пост, щоб долучити до цього молодь міста. Адже це підтримка мистецтва та єднання людей, які «вставлять свої 5 копійок». 

Наталія Панченко додає: їх підтримало видання «ЗМІСТ», і збір серед полтавців набув популярності. Тож дату відправки посилки поки що змінили, щоб назбирати більше монет. 

Кирило Максименко, скульптор 

- Ми збираємо до січня – це точно. Може, навіть до лютого. Просто дуже багато людей ще не встигли долучитися. А це, мені здається, такий випадок, що вперше за всю історію, коли люди можуть долучитися до якогось проєкту. 5 копійок ніби-то і не гроші, але важливі кожні 5 копійок.

Відкриття скульптури планує на жовтень 2020 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію