Обласному Центру народної творчості – 80 років

Виставка хенд-мейду, нагородження кращих та концерт. Так сьогодні у Полтавському обласному театрі імені Гоголя святкували День працівника культури. Разом із цим святом своє вісімдесятиріччя відзначив і обласний Центр народної творчості. Наостанок пройшов гала-концерт «Де згода в сімействі». Гості на це дійство з'їхалися з усієї області. 

Спочатку запрошені гості піднімаються у фойє другого поверху театру Гоголя. Там починається міні-концерт та вже готова виставка творчих робіт членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України та художників, тих, хто співпрацює з обласним Центром народної творчості. Усього виробів – близько ста. Представили їх 40 умільців. Серед них – Василь Хоружий. Він за пів року створив макет так званої «шопки». Ділиться: ідея була не його. Утім, чоловік захопився такою роботою. Згадує: через деякий час змайстрував ще й невеличкі будиночки.

Василь Хоружий, майстер із виготовлення виробів із деревини

- Це шопка називається – атрибутика Різдвяних свят Західної України. Значить, яка мета їх була? У кожному селі був хтось відомий. У нього зазвичай була велика хата, довгі столи. З одного боку він замовляв майстру ось таку шопку ставив, з іншої сторони – сідав сам.

Окрім Дня працівника культури, своє вісімдесятиріччя сьогодні святкує і обласний Центр народної творчості. До цього свята, розповідає методист установи Наталія Свиридюк, і організували виставку. Вона несе в собі так звану «презентацію районів Полтавщини». 

Наталія Свиридюк, методист обл.Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

- Також намагалися представити роботи тих майстрів, які мають поважний вік, які мають визнання по всій Україні та за кордоном, а також молодих майстрів, які завдяки обласному Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи просуваються до визнання, скажімо так.

Окрім виставки, присутні побачили ще й показ вбрання з колекції родини Свиридюк та лінію етно-одягу майстрів із вишивки. По завершенню кращих з кращих нагородили дипломами та подяками. Відзнаку отримала і Євгенія Мошенець. Жінка представляє ткацтво килимів із Решетилівщини. 

Євгенія Мошенець, майстер народної творчості, нагороджена

- Килими ткати так, як у старовину раніше бабушки ткали на станках, ручне ткацтво. А у вишивці – це також, як і бабушки, хрестики, гладь. Хоча зараз йде комп'ютерна вишивка, тобто, це вже й складання програм, і більш технології нові.

Далі гості заходять до зали театру. Тут о 13.00 годині починається концерт. Це заключний гала-концерт обласного огляду народної творчості «Де згода в сімействі». Першим на сцену виходить аматорський колектив танцю «Джерело» із Гадяча. 

Загалом глядачі побачили 25 номерів від артистів з усіх куточків Полтавщини. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію