У Полтаві презентували звід пам’яток Котелевського району

Полтавщина надзвичайно багата різноманітними пам’ятками. Так тільки у Котелевському районі зафіксовано 311 пам’яток археології, 197 – історії, 17 – архітектури, 2 – техніки, 18 природоохоронних об’єктів. Упродовж кількох років науковці під час експедицій всі їх систематизували, і результатом досліджень став «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район». Сам же реєстр підготували науковці Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. А презентували своєрідний пам’ятник Котелевському краю з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Цей проєкт вже не один рік втілюється в життя за підтримки Полтавської облдержадміністрації та обласної ради, і продовжує дослідження багатств культурної та історичної спадщини Полтавщини. Серед пам’яток є комплексні, тобто одночасно пам’ятки історії та техніки, а також історії та археології, так і невідомі раніше об’єкти культурної спадщини різних видів. 

Ігор Корост, директор КП «Історико-культурний заповідник «Більськ»

- Відзначив би пам’ятки археології національного значення, славнозвісний майдан Розрита Могила і звісно Більське городище, також на особливу увагу заслуговує відомий Свято – Троїцький храм у центрі Котельви і пам’ятка природи наприклад Більське джерело.

Звід, є реєстром усіх об’єктів культурної спадщини починаючи з середини 17 століття і до сьогодення. Тематично книга охоплює архітектуру, археологію, історію, монументальне мистецтво, містить величезний перелік людей, які загинули у Другій світовій війні.

Антоніна Скирда, зав. сектором Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського  

- Це і братські могили, і одиночні могили, пам’ятники землякам. Із останніх пам’яток, що були відкриті на місці декомунізованих пам’яток зараз відкриваються вже об’єкти культурної спадщини такі як пам’ятник всім загиблим у Другій світовій війні.

Видання містить інформацію про поховання й встановлення меморіальних дошок учасникам АТО, які загинули на сході України, та новими даними з історії району.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського 

- Це величезна робота, якою ми займалися 30 років. Це 50 авторів, величезна допомога різних колективів, це величезний мартиролог людей, яких ми повинні згадати щодо подій 75 – річчя визволення України від фашистської нечисті.

Серед усіх областей України такий проєкт планомірно виконується лише на Полтавщині. Сама ж робота над зводом триває з вісімдесятих років минулого століття. 

Стрічка новин