У Полтаві голосують за екопроєкт «GO GREEN BOX»

На Полтавщині можуть з'явитись автомати для прийому порожніх пластикових пляшок, які видаватимуть винагороду, а також – контейнери для збору небезпечних відходів. Такий екопроєкт зареєстрований на електронній платформі Всеукраїнського громадського бюджету. Голосувати за екологічну ініціативу можна до 13-го листопада у режимі онлайн.

Всеукраїнський громадський бюджет – ініціатива, що передбачає реалізацію цікавих та суспільно-важливих проєктів за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Полтавщина – одна із перших областей, яка долучилась до участі у ній. Від Полтави зареєстрували проєкт, авторів якого турбує довкілля, під назвою «GO GREEN BOX». Згідно з ним, на території області мають з'явитись 32 контейнери для небезпечних відходів та 16 автоматів, що прийматимуть ПЕТ-пляшки.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Взамін люди отримають іграшку. Така мотивація своєрідна. Ця мотивація може змінюватись, але принцип – один: вчити людей правильно поводитись із сміттям.

Автомати й контейнери планують поставити у містах обласного та районного значень: Полтаві, Гадячі, Горішніх Плавнях, Гребінці, Глобиному, Миргороді, Кременчуці та інших. Передбачається, що обслуговувати їх мають екобуси. 

Антон Юрченко, еколог ГО «Еколтава»

- Таке рішення є дуже актуальним для міст, особливо для міст районного типу. Тому що люди, які проживають на цих територіях, не мають можливості здати на утилізацію небезпечні відходи.

Особливо вирішиться проблема з утилізацією ртутних термометрів. Адже їх небезпечно зберігати вдома, як, наприклад, батарейки чи акумулятори. 

Що ж по пляшок, говорить еколог, ідею вже втілюють у Європі. 

Антон Юрченко, еколог ГО «Еколтава»

- Для людей це буде така цікавинка, новинка, але тут потрібно розуміти, що ці пляшки теж потрібно правильно вкидати, щоб їх можно було ефективно збирати.

Аби пластикові пляшки правильно та легко утилізувати, їх потрібно мити, викидати кришечку та стискати, випустивши повітря. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію