У Києві відбувся Міжнародний культурно-благодійний вечір «Парад націй»

Вчора, 7 листопада, у Києві відбувся Міжнародний культурно-благодійний вечір «Парад націй», під час якого 40 країн світу продемонстрували різноманітні концертні номери та розповіли про звичаї, культуру й особливості своєї країни. Україну ж на «Параді націй» представили українські зірки. Більше про вечір розповість Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондент

- «За дві години навколо світу». Таку можливість гостям подарував «Парад націй», участь в якому взяли 40 країн.

Відкривала «Парад націй 2019», як і належить, приймаюча сторона - Україна. Честь виступити першим від імені нашої країни випала Євгенію Хмарі. Він – композитор та піаніст-віртуоз. Його навіть називають українським Моцартом.

Міжнародний культурно-благодійний вечір «Парад націй» проводиться вже втретє. Організатор — дипломатичний журнал «Fashion of Diplomacy».

Анна Авраменко, організатор «Параду націй», головний редактор журналу «Fashion of Diplomacy»

- Багато країн, які долучилися, і є країни, які брали участь в першому і в другому роках. Вони цього року прийшли в гості і дали можливість прийняти в концертному дійстві країнам, які цього року вже долучилися.

Ведучий концертної програми – Юрій Горбунов. Він в алфавітному порядку запрошував на сцену Народних та Заслужених артистів з різних куточків світу. Презентація країн починалась з короткого пізнавального відеоролика, презентації прапора та національного одягу.

Максим Крижановський та Софія Борисенко, представляють Об'єднані Арабські Емірати

- Це традиційний костюм з ОАЕ. У такому частіше за все ходять шейхи. Мій наряд, звісно, більш святковий, його вдягають на заходи, на весілля, тому що в повсякденному житті жінки частіше вдягають абаю. Ми сьогодні обговорювали, що навіть на всіх документах можна побачити, що чоловіки фотографуються в куфе, головних приборах. Це як такий національний символ.

Анна Амірова, представляє Бельгію

- Бельгія – дивовижна країна, дуже спокійна, цікава, вона відома своїй історією, архітектурою, парками. Взагалі-то моїми спогадами з дитинства. 

Під час концертної програми дипломати, посли та бізнесмени мали змогу більш детально розповісти про свою країну, обговорити найактуальніші питання та налагодити співпрацю. Адже головна мета заходу — об'єднання націй заради миру і процвітання та поглиблення відносин між Україною та світом.

Партха Сатпатхі, Посол Індії в Україні

- Дуже важко розповісти в декілька словах про таку велику країну, як Індія. Ми є найбільшою демократією на планеті з населенням більше мільярда. Наша економіка швидко розвивається. Ми є дуже миролюбною країною. 

Не оминули захід і представники влади, проте запрошений Володимир Зеленський на «Параді націй» так і не з'явився.

Ірина Верещук, представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України

- Я бачу потенціал. Наприклад, я на цьому заході вдруге і бачу, як він розвивається, як він поглиблює. Якщо ми говоримо про взаємозв'язки, про емоційні, глибокі зв'язки, які нам дуже потрібні серед наших партнерів, союзників, друзів і сусідів.

Так як «Парад націй» - це, перш за все, благодійний захід, всіх меценатів нагородили почесною відзнакою. Серед них – і полтавські благодійники. Зібрані кошти буде скеровано на допомогу дітям з особливостями психофізичного та інтелектуального розвитку.

Василь Кириченко, меценат, генеральний директор СТОВ «Світоч»

- Приємно отримати таку нагороду на державному та навіть міждержавному рівні. Пишаюся тим, що ми представляємо Україну, і у нас до України дуже гарні відчуття.

Сергій Іващенко, благодійник, директор КП «Комбінат виробничих підприємств»

- Я дуже вдячний організаторам заходу, що мене запросили, і я сподіваюся, що мене було за що мене запросити, за ті всі добрі справи, які ми робимо у місті Полтава.

Кульмінацією вечора став виступ української зірки Pianoбой та урочиста хода всіх країн.

5 років «Параду націй»  організатори планують відсвяткувати більш масштабно та відкрито – на Майдані.

Стрічка новин