У Кременчуці пройшла акція протесту

Її влаштували студенти й курсанти Кременчуцького льотного коледжу. Вони невдоволені новими порядками у своєму навчальному закладі. Біля його стін разом із друзями і батьками висловлювали те, що накипіло. Чи прислухається керівництво коледжу до своїх вихованців, з'ясовував Анатолій Васевич.

– Ми - не казарма, ми - не казарма, ми - не казарма... 

Це скандують курсанти і студенти льотного коледжу. Попередньо домовившись у соціальних мережах, вони зібралися біля навчального закладу, щоб захистити свої права.

Артем Гамза, другокурсник Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС

- Наші вимоги – хоча б трішки послабити нашийник, який вони затягнули більше нікуди. Тобто, ми жили по старим правилам і нам все подобалося. Зараз прийшли нові правила. Це - просто пародія на навчальний заклад.

У червні цього року коледж перейшов із підпорядкування Міністерства освіти й науки до Міністерства внутрішніх справ і став структурним підрозділом Харківського національного університету внутрішніх справ. У вересні заклад очолив Олексій Котов. Студенти та їхні батьки скаржаться: саме він встановив нові порядки.

- Студенти, які прийшли сюди навчатися на перший курс - у гражданську авіацію миють туалети.

- Чому у вас, як в армії? Чому діти мають мити унітази? Я мама вашого студента. Ви наймете прибиральницю?

- Вони у нас найняті. Просто відмовляються обслуговувати невихованих.

- Хоча б один коледж чи інститут навчається у неділю?

- Я теж проти того, щоб навчатися у неділю. Давайте розберемося по навантаженням.

- Давайте не будемо говорити "давайте". Коли ви виконаєте оці обіцянки?

- Найближчим часом.

Студенти, котрі виголошували свої вимоги, стверджують: невдоволених значно більше. Відкрито ж висловлювати протест бояться, щоб не бути відрахованими із коледжу за якийсь незначний привід.

Артем Гамза, другокурсник Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС

- «Тупо» можуть написати рапорт і відчислити за те, що носки неправильного кольору. У нас немає права власного голосу, власного слова.

Олексій Котов, начальник Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС

- Недоліки є. І добре, що я їх почув. Усе, що можливо, ми зробимо. І в подальшому будемо працювати таким же чином. Недолік, я вважаю, найбільш суттєвий невідповідність системи організації навчального процесу сучасним умовам. Цю систему ми будемо коригувати.

Після півторагодинних перемовин домовлено: мітингувальники сформують конкретні пропозиції стосовно розпорядку дня, навчання, правил життя у гуртожитку та всього, що їх не влаштовує. Адміністрація ж коледжу має через тиждень розповісти, які з вимог виконано і як вони надалі збираються організовувати учбовий процес.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію