У Полтаві писали Диктант національної єдності

Диктант Національної єдності. Така акція пройшла сьогодні в Україні. Участь у ній взяли і полтавці. Всеукраїнський диктант національної єдності був започаткований ще у 2000 році з метою єднання людей навколо мови. Відтоді щороку українці з усього світу беруть участь в акції. Хто вирішив цьогоріч перевірити свої знання та які нововведення чекали на учасників, знає Марина Покшіна.

У залі Полтавської обласної бібліотеки імені Гончара зібралися вчителі та учні школи №18. Тривають останні підготовчі етапи перед Диктантом єдності. Серед бажаючих перевірити свої знання з української мови – дев'ятикласниця Антоніна Рябцева. Дівчина в акції участь бере вперше. Утім, у своїх знаннях впевнена. 

Антоніна Рябцева, учасниця акції «Диктант національної єдності»

- Я до цього диктанту не готувалася, але в школі я вивчаю українську мову, читаю твори, намагаюся, якщо випадає вільний час. Люблю українську мову дуже.

А це – Наталія Балангіна. Дівчина вдруге пише Диктант національної єдності. І теж, як і її подруга, впевнена у своїх силах. 

Наталія Балангіна, учасниця акції «Диктант національної єдності»

- Я впевнена у своїх силах і тому, якщо я буду хвилюватися, то більше зроблю помилок, ніж я просто буду сидіти і знати, що я зможу, і думати про краще.

Ще п'ять років тому долучитися до цієї акції бібліотекарів змусила Вікторія Піскова. Вона диктанти національної єдності пише давно. Розповідає: для неї головне – не кількість помилок. А саме згуртування у різних куточках світу українців.  

Вікторія Піскова, учасниця акції «Диктант національної єдності»

- Я бачу в цьому всьому дещо інше – це можливість єднання і єднання українців, і не українців, усіх тих, хто шанує нашу мову навколо мови це для мене є основним.

У прямому ефірі об 11.20 з радіостанції диктант читати починає відомий український мовознавець Олександр Авраменко. Він цьогоріч вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. У цей час працівники телеканалу «Центральний» також взяли участь у акції. Начитка диктанту тривала до 11.40. До 12 години учасники могли відправити свої роботи на перевірку. У 2019 вперше ознайомитися з правильним текстом можна було вже через 15 хвилин. Задоволена результатом і Тетяна Лемешко. Дівчина розповідає: диктант національної єдності писала вперше. Та й взагалі не було такої практики з часів навчання у ВУЗі, а це більше п'яти років. 

Тетяна Лемешко, співробітниця телеканалу «Центральний»

- Після того, як повідомили правильних відповідей диктанту, я перевірила свій диктант, який я писала, і в мене виявилася одна помилка «українське радіо», слова «радіо» я написала з великої букви, а правильно з малої. Я вважала, що це власна назва і треба писати з великої.

Із 12:00 до 12:15 Олександр Авраменко провів роботу над помилками. Автори безпомилкових диктантів традиційно отримають заохочувальні призи від Українського радіо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію