У Полтаві відкрилася виставка марок

Сьогодні у Полтаві відкрилася II Регіональна філателістична виставка «Полтавафілекспо 2019», присвячена 250-річчю від Дня народження Івана Котляревського. Участь у ній беруть філателісти з Одеси, Дніпра, Харкова, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Чернівців і, звісно, Полтави.

На спеціальних стендах представлені 25 колекцій марок, що розповідають про історію перших поштових марок, які друкувалися на українських землях: часів Австро-Угорщини, Польщі, на території Румунії. Значна увага приділена маркам, присвяченим Івану Котляревському та Тарасу Шевченку. Аби зацікавити молодь, філателісти зі Львівського клубу «Карпати» підготували колекцію на спортивну тематику. Тут можна ознайомитися з історію світового автопрому, літакобудування, флорою та фауною, темою екології, глобального потепління. Взагалі, як розповіли наші марколюби, у Полтаві колекціонерів зараз небагато, але у них в колекціях є мільйони таких марок. 

Михайло Меллін, голова правління Полтавського обласного товариства філателістів

- Особисто я збираю марки, пов’язані з історією Полтавської битви, Полтавським земством. Я був начальником пожежної охорони і збираю марки з зображенням пожежних авто, пожеж, катастроф. Іще я збираю марки із зображенням гвинтокрилів.

Збирання марок – це хобі, в яке вкладаєш душу – розповідає філателіст з понад п’ятдесятирічним стажем, полтавець Анатолій Кравченко.

Анатолій Кравченко, філателіст (м.Полтава)

- Всі філателісти це починали з дитинства, і так воно затягувало, що вже по 60, 70 є й 80 років, і люди збирають і до цього часу.

А родзинкою виставки є не поштові марки, а так звані гербові збори, акцизи.

Михайло Меллін, голова правління Полтавського обласного товариства філателістів

- Марки, якими оплачувалася видача документів, нотаріусів, які освічували право власності. Це все збори держави. Вони були оплачені марками, але це не поштові марки, це клас ревінью.

Цікавим, наприклад, є ось цей білет на вільне перебування в Російській імперії строком на один рік персидського підданого Івана Кали Мурад Хана, виданий Полтавським губернатором 1867 року. Під час відкриття відбулося урочисте погашення конверту та поштової листівки, що присвячені 250 річчю від Дня народження Івана Котляревського.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію