NASA вперше за 40 років відкрило капсулу з місячним ґрунтом

Зразок місячного грунту був отриманий у ході місії "Аполлон". Зразки зібрали в 1974 році.

Вчені NASA вперше за більш ніж 40 років відкрили капсулу з місячним ґрунтом, який було доставлена на Землю в ході місії "Аполлон-17". Як повідомляється на сайті агентства, це дозволить їм розробити техніки аналізу зразків, які будуть зібрані в ході майбутньої місії "Артеміда". Місячний ґрунт був зібраний астронавтами Джином Кернаном і Джеком Шміттом, які увігнали в місячну поверхню трубку діаметром чотири сантиметри. У січні NASA відкриє ще одну капсулу. Це потрібно для того, щоб вивчити ґрунт за допомогою інструментів, які були недоступні під час місій "Аполлон".

"Аналіз цих зразків максимізує користь, яку наукове співтовариство отримало від "Аполлона" і дозволить новим ученим і кураторам удосконалити методи і допомогти підготувати майбутніх дослідників для місячних місій, які будуть відправлені в 2020-х роках", - заявила одна з учених Сара Нобл.

З часів запуску "Аполлонів" зразки ґрунту лежали в лабораторії, щоб зберегти їх для майбутніх поколінь. Більшість з образів було вивчено або є об'єктами досліджень в даний час. Разом з тим, NASA прийняло рішення залишити деякі зразки недоторканими для того, щоб розробка більш досконалих інструментів допомогла їх більш детального вивчення. Незаймані капсули були зібрані під час 15,16 і 17 місій "Аполлон". Раніше вчені з Вагенінгенського університету в Нідерландах засіяли 10 різними сільськогосподарськими культурами зразки "місячного" і "марсіанського" ґрунту, які були розроблені в NASA. В результаті дослідникам вдалося не тільки виростити рослини, але і отримати їх насіння.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію