ГО отримали більше ніж 93 тис грн для підтримки осіб із ВІЛ в Україні

Понад 93 тис. грн для надання послуг із догляду та підтримки ВІЛ-позитивних осіб та профілактики серед груп підвищеного ризику отримали громадські організації.

Згідно з повідомленням, загалом до кінця 2019 року на закупівлю зазначених послуг у держбюджеті передбачено 83,8 млн грн, які буде направлено на послуги з профілактики ВІЛ для 211,6 тис. осіб, а також на послуги з догляду та підтримки для 21,375 тис. ВІЛ-позитивних. Мінфін України погодив фінансування цих послуг через ЦГЗ до кінця 2019 року.

Україна стала першою країною Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та соціального супроводу пацієнтів за кошти держбюджету. Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ передбачають проведення тестування, програму обміну шприців і голок, консультації для осіб, які дізналися про наявність у них ВІЛ-інфекції, і психологічну підтримку.

Фінансування послуг із профілактики та супроводу ВІЛ за держкошти здійснюється в рамках Плану переходу від донорського до державного фінансування (20-50-80) і спрямовано на посилення здатності держави ефективно впроваджувати пріоритетні заходи щодо подолання епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію