Максимально безпечне суспільство

Щотижня в Київському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області проводять рейди за місцем проживання клієнтів пробації. Перевіряють житло, матеріальне становище, стосунки в родині. За потреби - надають миттєву допомогу. Як пройшов черговий виїзд спеціалістів - далі в сюжеті.

Фахівці Центру пробації разом з представниками благодійної організації «Світло надії» та відділенням поліції №1 Полтавського відділу поліції провели щотижневий виїзд. Навідалися вони до клієнтів пробації. До тих, хто перебуває під наглядом центру та поліції. У тому числі - осіб, які є ін'єкційними споживачами наркотиків. З ними співпрацює Київський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області. Навіщо такі рейди клієнтам, пояснює інспектор Київського райвідділу філії «Центру пробації» в Полтавській області Альона Гнітій.

Альона Гнітій, інспектор Київського РВ філії «Центру пробації» в Полтавській обл.

- З метою проведення соціально-виховної роботи, превентивної роботи. З метою профілактики вчинення повторного кримінального правопорушення. Під час складання графіків враховуємо ризики вчинення повторного правопорушення підобліковими особами, які вживають психотропні речовини.

За час нинішнього виїзду спеціалісти обстежили п'ять домівок. У двох з них підоблікових осіб вдома не було. Це виявилися ті клієнти, які ін'єкційно споживають наркотики. Решта громадян слухняно відчиняли двері рейдовій групі. У ході перевірки за місцем проживання фахівці інформували клієнтів щодо соціальної допомоги і послуг. Роздавали буклети з питань профілактики ВІЛ-інфекції, гепатитів і туберкульозу. Все це - у рамках програми боротьби зі злочинністю та профілактикою правопорушень на 2016-2020 роки, говорить працівник відділу пенетенціарних програм БО «Світло надії» Іван Бабіюк.

Іван Бабіюк, працівник відділу пенетенціарних програм БО «Світло надії»

- За цей період, коли почали реалізовувати проєкт, це допомагає підрозділам пробації знаходити тих осіб, які або не виконують обов'язки щодо відмітки в підрозділах пробації, або особи, які не сплачують штрафи, аліменти. Таких людей віднаходимо через родичів. Намагаємося шукати через сусідів. І були такі випадки, коли, наприклад, родичі цих засуджених сплачували штрафи, що призводило до кращого виконання вироків і закриття справ по цих особах.

Що чекає на тих, кого на момент перевірки вдома не було? Іван Бабіюк відповідає: таким клієнтам залишають виклики.

Іван Бабіюк, працівник відділу пенетенціарних програм БО «Світло надії»

- Якщо, наприклад, 50% осіб немає вдома, то після цього вони приходять в пробацію. Теж не всі, але певний відсоток. Тобто, половина з тих, кого вдома немає, вони все таки доходять до підрозділу пробації. І це сприяє тому, що особа не потрапляє в місця позбавлення волі.

А це - головна мета пробації, благодійної організації і поліції. Аби суспільство було максимально безпечне.

Стрічка новин