40% газовидобутку «Укргазвидобування» зосереджено на Полтавщині

Працюють над удосконаленням. У компанії «Укргазвидобування», зокрема, у її полтавській філії ГПУ «Полтавагазвидобування», продовжують оновлювати та модернізовувати обладнання на виробничих об’єктах. Цього разу на підприємстві встановили нові сучасні компресори. Про нові перспективи видобутку на Полтавщині — далі у сюжеті.

Близько 40% газовидобутку державної компанії «Укргазвидобування» зосереджено в Полтавській області. Оскільки більшість її родовищ виснажені на 80%, підтримка видобутку вуглеводнів потребує постійного вдосконалення виробництва. Приклад цього — монтаж і запуск двох сучасних компресорів на Яблунівській УКПГ, що дозволить отримати додатковий газ і конденсат та зробить процес більш екологічним. 

Віталій Підлісний, начальник Яблунівського ЦВНГК 

- Головна задача компресорних станцій — підтримання базового видобутку на Яблунівському родовищі. Головними плюсами є додаткові робочі місця для місцевого населення, бо основною частиною  обслуговуючого персоналу є жителі Сенчанської ОТГ. 

І, звичайно, безпека регіону і працівників. «Укргазвидобування» звертає величезну увагу на безпечне виробництво. Тому закуплені компресорні станції провідних світових виробників, вони унеможливлюють виникнення аварійних ситуацій, зменшують до мінімуму викиди шкідливих речовин в атмосферу.

Усі роботи з монтажу та запуску компресорів виконували фахівці структурних підрозділів «Укргазвидобування».

Іван Литовка, менеджер з будівництва ГПУ «Полтавагазвидобування»

- Будівельно-монтажні роботи виконували генпідрядник — наша філія «Укргазспецбудмонтаж». Це значно заощадило кошти компанії. Починаючи від загальнобудівельних, кіповських робіт, електрика, все виконано силами нашої філії. 

Обидва агрегати — якісна іноземна техніка. Перш ніж встановити її на об'єкт, вона пройшла тестування за кордоном. Перший компресор використовуватимуть в якості пускового. Другий  — як робочий. 

Костянтин Косяков, начальник технічного відділу ГПУ «Полтавагазвидобування»

- Впровадження даних компресорних агрегатів надасть можливість перевести свердловини на газліфтний спосіб експлуатації та додатково отримати близько 25 тисяч кубометрів природного газу та 25 тонн газового конденсату.

Для «Укргазвидобування» одним з головних пріоритетів у роботі є екологічність процесів видобутку. Нагадаємо, нещодавно компанія відновила роботу дільниці з переробки та утилізації відходів буріння у Лохвицькому районі. 

Стрічка новин