У Полтаві визначили кращі друковані видання

В обласній бібліотеці імені Котляревського нагородили переможців конкурсу «Краща книга Полтавщини». 7 номінацій та гран-прі, і в кожній номінації – свої фаворити.

Першу сходинку у номінації «краща поетична збірка» посіло видання Марійки Бойко за збірку «Більше, ніж любов». Поетеса розповідає: написала її за півтора року. І видання можна вважати щоденником, адже поезія розміщена в тому порядку, як з'являлася. Книга-посвята, книга-радість, книга-освідчення, і все – про любов. 

Марійка Бойко, переможиця в номінації «Краща поетична збірка»

- Я неймовірно щаслива, бо вже більше 12 років я співпрацюю і товаришую із видавництвом «АСМІ», власниками видавництва, а найщасливіший я автор, тому що всі ці роки і всі ці книжки, а це вже до 10-ка книжок, вони видають власним коштом, а не я шукаю гроші на видання книги.

Цьогоріч обирали фаворитів серед таких номінацій: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краща університетська книга», «Краща поетична збірка» та «Краще прозаїчне видання». Знайшли місце і номінації «Краще видання для дітей та юнацтва», «Культура і мистецтво». А ще – «Краще іміджеве видання».

На розгляд журі представлено 52 видання від 10 видавництв. 

Вікторія Пилипенко, директор Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Ініціаторами виступили видавничі організації, яким було небайдуже ставлення до української книги, полтавської книги, щоб поповнити місцевих авторів. Департамент з того часу підтримує цю ініціативу, взяв на себе повноваження організації, проведення і саме відзначення.

Найбільше заявок надійшло від видавництва АСМІ. Цьогоріч – 15, крім того, воно представлене у всіх 7 номінаціях. 

Олексій Петренко, директор видавництва «АСМІ»

- Співпраця з авторами розпочинається, коли є ідея надрукувати якусь книгу, автор приходить до видавництва і розпочинається співпраця. Кожного року, скільки існує конкурс, десь дипломів 7-10, 1-3 ступеня ми беремо. В тому числі – і гран-прі.

Стрічка новин