В Україні проживають понад 35 тисяч осіб без громадянства

В Україні проживають понад 35 тисяч осіб без громадянства

Дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців свідчать, що в Україні проживають понад 35 тисяч осіб без громадянства.

Про це повідомив представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу під час відкриття муралу "Маленький громадянин", повідомляє Укрінформ.

"В усьому світі понад 10 мільйонів людей, які не мають національності, але не дуже багато людей знають про цю проблему. В Україні проживають понад 35 тисяч осіб без національності. І, на жаль, Україна має найбільші цифри в Європі щодо людей, які перебувають під ризиком безгромадянства", - сказав Матеу.

Водночас він зазначив, що цю проблему можна подолати, і цього року Киргизстан став першою країною, якій вдалося повністю вирішити проблему безгромадянства. За словами Матеу, це було зроблено зусиллями уряду, громадянського суспільства і за міжнародної підтримки.

"Тому в Україні ми підтримуємо уряд в тому, щоб запобігти безгромадянству або подолати його. Ми вітаємо реєстрацію законопроєкту у Верховній Раді минулого тижня, який буде визначати процедуру визначення статусу людей, які можуть бути під ризиком безгромадянства", - сказав представник УВКБ ООН в Україні.

Стрічка новин