Як зростуть зарплати вчителів 2020-го

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі зі стажем до 10 років наприкінці року отримають виплату в 10 прожиткових мінімумів — майже 21 тисяч гривень.

Також визнали, що останні 4 роки заробітну плату вчителям не доплачували. Тепер враховуватимуть реальну кількість учнів — на це додадуть понад 2 мільярди гривень, повідомляють у Міносвіти. Уряд презентував Бюджет-2020 до другого читання. Передбачають, що додаткову виплату отримають майже 74 тисячі освітян. Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук каже:

«Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кому. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші — менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно».

Сьогодні молодий вчитель у середньому отримує майже на 3 тис гривень в місяць менше за досвідчених педагогів — приблизно 5 тисяч 400 гривень, а досвідчений вчитель зі стажем 30 років — трохи більше 8 тисяч гривень.

Міністр освіти і науки Ганна Новосад каже, що цього року також вперше врахували актуальний, а не минулорічний контингент дітей:

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію