Чи законна рубка лісу? Тепер кожна людина може з'ясувати це самостійно

У трьох областях України запроваджений пілотний проєкт: у Полтавській, Рівненській та Чернігівській. За допомогою програми можна дізнатися про рубку кожного лісу чи окремої ділянки в ньому. Та якщо їх нема в реєстрі, значить, є сумніви щодо законності здійснення такої діяльності. Про додаток та як він працює – далі в сюжеті Марини Покшіної.

На минулому тижні в ефірі нашого телеканалу вийшов сюжет про вирубку лісу в селі Ковалівка. Тоді Владислав Моршна розповів: гуляючи з сім'єю, помітив, як знищили близько 2,3 гектарів соснових насаджень. Лісники ще тоді пояснили свою позицію. Утім, не розповіли про новий проєкт. Він працює близько місяця.

Марина Покшіна, кореспондент

- Якщо ви гуляєте по лісу та натрапили на ось таку ділянку, як ця, де ведеться вирубка насаджень, ви можете перевірити, на яких підставах та чи законна ця діяльність, скориставшись мобільним телефоном, за умови наявності інтернету.

Наразі Полтавщина бере участь у пілотному проєкті з електронної реєстрації лісорубних квитків. 

У Вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта». Тоді на ній автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

Лілія Гнатенко, прессекретар ДП «Полтавське лісове господарство»

- Тепер будь-хто може перевірити: законна рубка, чи ні. Для цього кожен може зайти або з власного комп'ютера, або з телефону і подивитися на сайті lk.ukrforest.com, відповідно, яка рубка проводиться. Якщо на карті немає цієї рубки, ви можете звернутися у лісництво чи лісове господарство відповідне і дізнатися, що за рубка.

Якщо на карті лісорубного квитка немає, а рубка у лісі відбувається, розповідає головний лісничий Полтавського лісового господарства Олександр Глушко, то вам потрібно або звернутися до лісництва чи лісгоспу, на території якого Ви знаходитеся, та повідомити про рубку, яка не відображена на карті, або викликати поліцію. У цьому ж випадку у додатку буде зазначено – це санітарна чистка.

Олександр Глушко, гол.лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- У зв'язку з цим було пошкоджено значну частину лісу, і в зв'язку з тим, що ліс втратив свої захисні властивості, то фактично він загинув. У зв'язку з тим, що пошкодження було, скажімо так, вцілому, в окремих місцях пошкодження було більш серйозне, дерева загинули, скажімо так, відразу.

Показують працівники Полтавського лісового господарства новий додаток і чоловіку, який підозрює незаконні дії у вирубці цієї ділянки.

- Взяли і вмикаєте програмку, і показує, що ми знаходимося ось у цьому місці оцього лісового масиву.

Владислав Моршна переконує: тепер точно знає, як швидко з'ясувати, законна рубка, чи ні. 

Владислав Моршна, полтавець

- Додаток працює гарно, там чітко, доступно можна побачити, де є вирубка, чи законна, де і які роботи проводяться і, звичайно ж, можна це все онлайн, на місці це все зробити. Навіть, знаходячись у Ковалівці, в лісі, де працює інтернет, тут відразу все гарно видно.

Реєстр містить низку опцій. Зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

Марина Покшіна, кореспондент

- Майже усі вирубки лісу, які ведуться на території Полтавської області, на сьогодні занесені до електронного реєстру.

Стрічка новин