В опалювальний сезон – без опалення

У такій ситуації опинилися мешканці селища Розсошенці, які отримували цю комунальну послугу від 4 котельні. На сесії Щербанівської сільської ради депутати вирішили, що будинки від цієї котельні мають перейти на індивідуальне опалення, і представники ЖЕО відрізали труби. Як зараз виживають люди та що говорить влада – знає Анна Ружін.

Опалювальний сезон зустріли в холоді та без надії на теплі труби. Люди, які проживають за адресою Шевченка, 34 у селі Розсошенці Полтавського району, розповідають: навесні їх зібрали представники ЖЕО та повідомили про те, що 4 котельня має зношеність на 70% і її хочуть закрити, а влітку труби, які ведуть від котельні до будинку, просто відрізали. 

Олексій Нестеренко, мешканець будинку 

- Ми запитали у них – так ремонтуйте. Ми ж платили вам за це кошти. А вони – не будемо, бо немає коштів. Робіть собі самі, як хочете.

І в такій ситуації опинилися всі будинки, які відносяться до 4 котельні. 

Олексій Нестеренко, мешканець будинку 

- Від газу відрізані деякі будинки з початку літа, а наш будинок – 1,5 місяці тому.

У Щербанівській сільській раді в коментарі відмовили. Відправили в ЖЕО, де повідомили, що лише виконують рішення сільради. Влітку пресслужба Щербанівської ОТГ писала статті у виданні «Полтавщина», які стосуються цієї теми. 

На 19 сесію Щербанівської сільради депутати затвердили зміни до Програми переведення з централізованого теплопостачання на індивідуальне опалення житлових будинків у Розсошенцях. Цієї реформи дійсно чекали люди 1 200 квартир у 12 багатоповерхівках громади. 

– З 2007 року є затверджена постанова Кабміну, де зазначено, що забороняється встановлювати в окремих квартирах та під’їздах автономне опалення. Підключення до такого виду теплопостачання можливе за умови, якщо цілий будинок погодиться від’єднатись від централізованого теплопостачання, – пояснює начальник управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування виконавчого комітету Щербанівської сільради В’ячеслав Макаренко.

Проте, такої реформи за адресою Шевченка, 34 не чекали. 

Переходити на індивідуальне опалення тут не всі люди мають змогу, адже робити треба це за власний кошт. 

Ніна Антонівна, мешканка будинку 

- А де мені їх узяти. Коли у мене 2 тисячі сама пенсія. А крім того, мені треба жити, міняти батарею, ставити бойлер. Я його не збиралася. Це так не робиться по закону. Якщо людина хоче, то хай робить, а не хоче, то ні. Ніхто нас не опитав.

Але є ще й інший аспект, газові котли люди встановити не зможуть, адже згідно з новими правилами ДБН

- В індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання.

А якщо ставити електричні котли, то можуть не витримати дроти, адже комунікації старі, додають місцеві.

Тарас Захаров, адвокат 

- Такі дії, скоріше за все, незаконні. Ніхто не може бути позбавлений доступу до житлово-комунальних послуг. Ніхто не може бути насильно змушений змінити вид використання житлово-комунальних послуг. І ніхто не може в ультимативній формі примушувати перейти на альтернативний вид опалення.

Станом на сьогодні люди в розпачі, адже опалювальний сезон розпочався, але не у всіх. У багатьох у квартирах в якості обігріву – електрика.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію