Час зміни літніх шин на зимові

Літні на зимові. З приходом холодів настає пора зміни покришок. І перед автовласниками постає питання: коли змінювати гуму на зимову? Адже погодні умови в наших широтах непередбачувані: невеликі заморозки можуть змінитися різким потеплінням, і навпаки. Тож коли варто переходити на зимову гуму водіям – далі в сюжеті.

На думку фахівців і виробників зимових покришок, встановлювати їх необхідно тоді, коли середньодобова температура упродовж декількох днів тримається на рівні +5 – +7 градусів. Дмитро Козаченко вирішив не гаяти часу і не чекати, коли випаде сніг. Чоловік завчасно записався на техобслуговування своєї автівки.

Дмитро Козаченко, водій

- Змінити літні шини на зимові. У зв'язку з погіршенням погодніх умов. Не будемо чекати, коли випаде сніг. Вирішили раніше їх змінити. Приїхали, записалися в чергу і міняємо.

Між температурою навколишнього середовища і вибором покришки існує прямий зв'язок: чим нижча температура повітря, тим твердіша гума. Саме тому літні та зимові шини розрізняють за хімічним складом і малюнком протектора. Однак у такому «перевзуванні» існують міфи. Директорка Полтавського навчального центру Полтавської обласної організації товариства сприяння оборони України Анжела Пономаренко розвінчує один з них.

Анжела Пономаренко, директорка Полтавського НЦ Полтавської ООТСО України

- Ще хотілося б розвіяти деякі міфи до вибору зимових шин. Багато автолюбителів вважає чи не єдиним критерієм вибору малюнок протектора. Проте спеціалісти наголошують, що сам по собі малюнок ніяк не впливає на ефективну роботу шин. На це впливає багато інших факторів. Проте глибина протектора повинна бути не менше 4 мм. Саме такий показник сприятиме ефективній роботі шини взимку.

Тож і Дмитро зважує всі нюанси зимового «перевзування». Хоч і робить це щороку. Потрапити на шиномонтаж було нескладно, розповідає водій.

Дмитро Козаченко, водій

- Так, попередній запис. Приїхав на час. Міняємо шини.

Така процедура коштує в середньому від двохсот гривень, залежно від розмірів колес, пояснює майстер шиномонтажу Руслан. Каже, роботи нині в них – під зав'язку.

Руслан, майстер шиномонтажу

- Щільний графік, працюємо без вихідних. Роботи дуже багато.

Наперед підрахувати точну суму сезонних витрат на авто неможливо, говорять фахівці. Адже за 2-3 тижні ви почнете готувати авто до зими і заїдете про всяк випадок на СТО. Майстри майже завжди знаходять дрібні несправності, або ж радять замінити декілька деталей «про всяк випадок». І якщо доведеться сильно витратитися, то на шини, а коштує комплект дві-три тисячі гривень, грошей може не вистачити. Їздити ж на літніх – небезпечно, краще потурбуватися про купівлю зимових вже зараз.

Анжела Пономаренко, директорка Полтавського НЦ Полтавської ООТСО України

- Отож, шановні автолюбителі! Вчасно змінюйте шини. І щасливих вам зимових доріг!

Стрічка новин