Законопроєкт про обов'язкове оформлення прав на земельні ділянки під нерухомістю забезпечить надходження до місцевих бюджетів

Законопроєкт про обов'язкове оформлення прав на земельні ділянки під нерухомістю забезпечить надходження до місцевих бюджетів

Законопроєкт про обов'язкове оформлення прав на земельні ділянки та сплату власниками податку на нерухомість забезпечить додаткові надходження до бюджетів органів місцевого самоврядування.

"У столиці під нерухомістю - понад 10 тис. земельних ділянок, на які не оформлено права оренди або власності. Ми ініціюватимемо законопроект, який зобов'яже власників нерухомості оформити земельну ділянку та сплачувати податок, оскільки на цій ділянці розташована нерухомість, що приносить дохід", - сказала в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступник голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк (фракція "Слуга народу").

За її словами, у законопроєкті має бути закріплено максимально просту процедуру оформлення ділянки під нерухомість із мінімумом необхідних документів і максимально стислими термінами їх розгляду.

"Щоб оформити ділянку під нерухомістю, сьогодні необхідно 55 паперових документів (причому вони можуть дублюватися) і 17 разів зіткнутися з чиновниками або землевпорядниками. Від такої кількості документів і зустрічей бажання що-небудь оформляти та платити податки пропадає", - сказала Шуляк.

Як зазначила депутат, грамотне адміністрування податку на нерухомість, ведення бази власників та взаємодія міста з органами ДФС дадуть змогу збільшити надходження до місцевих бюджетів порівняно із доходами від сплати пайового внеску, який відрізняється високим корупційним ризиком.

Як пише Інтерфакс-Україна, Верховна Рада ухвалила закон про стимулювання інвестиційної діяльності, що передбачає, зокрема, скасування обов'язкового пайового внеску під час будівництва об'єктів із 2021 року.

Стрічка новин