Продовжили арешт підозрюваного у стрілянині в Полтаві

До сьомого грудня продовжили арешт підозрюваного у стрілянині в центрі Полтави Віктора Малого. 63-річного полтавця підозрюють у замаху на вбивство охоронця кафе «Ботанік» Миколи Сусла. Про це розповів слідчий Андрій Анзель. Він звернувся до суду з клопотанням про продовження арешту Малого, якого затримали сьомого серпня. 

На засіданні присутні слідчий, прокурор, підсудний, його захисник та адвокат потерпілого. Прокурор Марина Чічіль зачитує клопотання: 

Марина Чічіль, прокурор 

- Прошу продовжити строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного Малого Віктора Григоровича до сьомого грудня 2019-го року.

Віктор Малий, підозрюваний

- Будь-які ризики з мого боку відсутні: зобов’язуюся з’являтися в суд по першому виклику, приходити на всі судові засідання й на всі слідчі дії. В зв’язку з цим прошу змінити мені міру утримання на домашній арешт.

Слідчий Андрій Анзель – проти домашнього арешту підсудного.

Андрій Анзель, слідчий

- Особа може впливати на свідків. В зв’язку з наявністю у особи матеріалів кримінального провадження дасть йому можливість до доступу: де проживають свідки, де працюють. Й тим самим вчиняти на них вплив: або змушування їх до зміни показань, або відмови від показань, або іншим чином.

Олександр Рябоконь, адвокат підозрюваного 

- З доказової бази є лише свідчення однієї особи. Тобто, зятя, який перебуває у родинних стосунках. Й ці свідчення ґрунтуються на довготривалому побутовому конфлікті. Й фактично є, на мій погляд, неправдивими.

Галина Марченко, адвокат потерпілих 

- Сусла Микола Євгенович знаходиться у безпорадному стані, підозрюваний у будь-який час, будучи на свободі, може завдати шкоди його здоров’ю безповоротної.

Адвокат підсудного Олександр Рябоконь звернувся до суду із проханням залучити до матеріалів справи позитивну характеристику підозрюваного Малого від його сусіда та знайомих.

Олександр Рябоконь, адвокат підозрюваного 

- В цій характеристиці зазначено, що він є доброзичливий, завжди допоможе людям, завжди співчуває, адекватний, спокійний, врівноважений. 

Галина Марченко, адвокат потерпілих 

- Стосовно характеристик: на сьогодні немає відомостей, хто їх писав, підписи осіб нотаріально не посвідчені, вказані особи до суду не з’явилися.

Позитивну характеристику підсудного суддя Ганна Андрієнко залучила до матеріалів справи. Й після повернення із нарадчої кімнати зачитала ухвалу:

Ганна Андрієнко, суддя Октябрського райсуду Полтави 

- Продовжити дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного Малого Віктора Григоровича на 33 доби, до 7.12.2019-го року.

Віктора Малого підозрюють у замаху на вбивство охоронця кафе Миколи Сусла. Подія сталася у Полтаві шостого серпня біля кафе «Ботанік». Тоді у 40-річного охоронця двічі вистрелив перехожий. Нині Микола Сусла перебуває у Кобеляцькій райлікарні. У його голові лишилося дві кулі, розповіла племінниця потерпілого Марина Кільчевська.

Стрічка новин