Дрон з конструктора «Lego», що вміє літати

Новий дрон з конструктора. Тим часом полтавські техніки зі студїї «Технолаб» працюють над новим роботом. Ця модель в порівнянні з іншими може літати. Деталі про розробку та конструктор знає Анна Ружін, яка відвідала заняття винахідників.

Андрій Карпенко не один рік присвятив робототехніці. Вміє складати конструкції різного штибу та програмувати. Наразі хлопець тримає в руках незвичну модель. Невеличний дрон, складений з конструктора «Flybrix». Розробникам вдалося поєднати деталі «Lego» з електричними механізмами, які підіймають модель у повітря.

- Ми пробували спочатку робити на 4 вісях. У нас не виходило. Були проблеми з балансами, не взлітали, тож збільшували кількість. І зараз майже працює. Проблема є з балансуванням, адже акумулятор робить перевагу. Тож треба все прорахувати і зробити, щоб він злетів.

Засновник студії «ТехноЛаб» Владислав Кушніров каже, що замовити такий конструтор можна за кордоном. 

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM освіти «Технолаб»

- Цей конструктор розроблений командою хлопців-студентів із США. Основа його – це деталі lego, до якого додані розроблені деталі приймачів для двигунів. І додана керуюча плата, двигуни і пропелери, що дозволяють зробити дрони.

З набору можна скласти різні моделі дрону. Він дійсно літає, хоч і не високо. Змусити його літати можна за допомогою смартфона. Цікава гра і практика для дітей, – додає Владислав Кушніров.

Але дещо все одно треба доопрацювати. У Полтаві розвиток STEAM-освіти покладений на плечі ентузіастів. Конструктори досить дороговартісні, та й спеціалістів у даній сфері мало. 

Тим не менше, активними учасниками різних конкурсів від області щорічно є не одна команда маленьких техніків.

Владислав Кушніров, засновник студії STEAM освіти «Технолаб»

- Щорічно уже 10 років в Україні проводиться конкурс FIRST LEGO League. Його підтримує фонд LEGO Foundation, і останні, якщо не помиляюся, 3 роки фонд проводить щорічний грант, за результатами якого 10 шкіл дорослої категорії і, здається, 3 школи молодшої вікової категорії отримують грант на участь в цих змаганнях.

Юні техніки з полтавської школи «Технолаб» наразі пропрацьовують можливі модифікації робота-дрона та готуються до чергового з'їзду техніків. 

Стрічка новин