Затвердили фінальну версію проєкту концепції Poltava Smart City

Понад два місяці ідей, обговорень та правок. Робоча група затвердила фінальну версію проєкту концепції Poltava Smart City. Присутні обговорили як загальні положення, так і конкретні функції у версіях системи. Одноголосно «за» проголосували всі присутні члени робочої групи. Коли планують реалізовувати та скільки коштів необхідно - далі в сюжеті.

Poltava Smart city – це масштабна інформаційна система, яка надасть можливість кожному полтавцю оперативно повідомляти владі про проблеми. Відповідно, вони вирішуватимуться набагато швидше, ніж дотепер. Алгоритм – простий: кілька кліків у смартфоні. 

Юрій Ромашко, виконавчий директор ГО «Інститут Аналітики та Адвокації»

- За своєю суттю Smart city, вона хоча є і досконалою, але наборів рішень величезна кількість. Ми хочемо включити якнайбільше, але розуміємо, що це і питання коштів, і таке інше. Тому, як правило, на таких засіданнях ми обговорюємо питання доповнення і як потім це реалізувати. Ось це ключое питання.

Сьогодні поки що працює веб-сторінка – смарт-сіті, яка виконує функцію платформи інформаційної підтримки і взаємодії. На ній можна знайти інформацію про проєкт, новини і події, а ще – долучитись до команди, що працюватиме над розробкою екосистеми «Полтава – smart city».

Наразі обговорюють усі версії екосистеми: від початкової, яку хочуть реалізувати в якнайближчий час, до найвищих, які поки що – в перспективі.

Юрій Ромашко, виконавчий директор ГО «Інститут Аналітики та Адвокації»

- Мова йде про комплексний документ, який включає загальні базисні засади і конкретні кроки на перші етапи. Тому ми детально сфокусуємся на першій версії, і в загальному говоримо про наступні версії. Перша версія – це мінімум рік роботи.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначає, що впровадження системи Smart city – якісно новий крок на шляху до доступності влади. Вперше в Полтаві люди зможуть користуватися великим масивом відкритих даних, які охоплюють різні сфери. 

Сьогодні під час засідання внесли останні корективи та проголосували. У текст документу додадуть окремий розділ «Е-демократія», в якому для зручності розмістять петиції, бюджет участі, опитування, звернення та інше. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Група затвердила сьогодні концепцію. Далі ми працюємо з депутатами міської ради. Нам цю програму треба затвердити. Ми визначимо бюджет на першому етапі і я сподіваюся, що в бюджеті на 2020 рік депутати закладуть кошти на реалізацію цієї програми. І вона запрацює в Полтаві.

Подальшим кроком стане визначення кошторису на цей проєкт для того, щоб зрозуміти орієнтовну суму, яка буде необхідна. Реалізацію ж планують розпочати вже в 2020 році.

Стрічка новин