Поросла бур'яном ділянка, заморожене будівництво і понівечені гойдалки

Така картина нині – по вулиці Сапіго, 2 і 4. За планом жовтня 2018 року, на ділянці між вказаними вулицями має бути 9-поверховий будинок. Він повинен стати головним елементом кварталу. Долею будівництва переймається полтавський активіст Андрій Храмов. Чому ж його призупинили, дізнавалася Тетяна Лемешко.

Ось така багатоповерхівка має з’явитися на місці двох старих будинків за адресою Сапіго, 2 і 4. Торік Полтавська міська рада презентувала в актовій залі забудовника «Полтавтрансбуд» проєкт детального плану території кварталу, обмеженого вулицями Сінною, Сапіго та Пушкіна. До цього часу будівництво призупинене. Свого часу цим процесом переймався полтавець Андрій Храмов. Чоловік живе поруч з тими дворами. Нині справа стоїть на місці після резонансного затримання активіста 10 квітня 2019 року. Він вимагав від забудовника велику суму грошей, щоб останній не загострював увагу на будівництві багатоповерхівки на вул. Сапіго. Тоді, за словами речника обласної поліції Юрія Сулаєва, викрили факт вимагання та подальшого одержання від місцевого приватного підприємства неправомірної вигоди у розмірі близько 17 тисяч доларів.

Сьогодні ж, після подій піврічної давнини, Андрій Храмов показує, за його словами, «свіжі» документи. Там за рішенням Полтавського окружного адміністративного суду, дії Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області визнано протиправними. Як говорить Андрій Храмов, тепер він хоче добитися справедливості.

Андрій Храмов, активіст

- Це абсурд! За «Полтавтрансбудом» дуже багато порушень. Одне, що вони почали будувати без дозвільних документів. Друге – минулого року на тій ділянці вдавлювали 176 свайок. Третє порушення: цей майданчик вже підключений до мережі електроенергії. Хоча «Полтаваобленерго» каже, що нікого не підключали.

Андрій Храмов показує стос документів-відповідей з різних інстанцій. Говорить, подає скарги і звертається в обласне управління ДАБІ, міське управління з питань містобудування та архітектури. Словом, робить усе, щоб виправдати своє ім'я. Запитуємо активіста стосовно грошей.

Андрій Храмов, активіст

- Вас затримали, там гроші знайшли. Вони у вас були?

- Гроші? А ці ж гроші приніс Калінін для будівництва майданчика.

- Чому вони у вас опинилися?

- Ну як? Він приніс. Сказав: «Будуй майданчик, роби».

Для роз'яснення зв'язуємося з тодішнім начальником планово-економічного відділу «Полтавтрансбуд» Сергієм Калініним. Однак, вся комунікація – телефоном через його адвоката Олександра Ковжогу.

Олександр Ковжога, адвокат Сергія Калініна

- Справа розглядається Київським районним судом м.Полтава. На сьогоднішній день до розгляду справи в суді будь-які пояснення давати не будемо, щоб не вважалося це упередженим тиском на суд. Утриматися від будь-яких пояснень до розгляду справи судом та винесення якогось рішення. Чи кримінального, чи оправдовуючого, чи засудять його, чи визнають винним. Поки ми не знаємо, яке буде прийняте рішення.

Просимо дати юридичну оцінку документам незалежних адвокатів.

Тарас Захаров, адвокат

- Все написано досить адекватно. Наскільки я розумію, будинки, що розташовані на Сапіго, 2 і 4. В цих відповідях надано, що спочатку у забудовника був дозвіл на початок будівельних робіт. Потім цей дозвіл вони самостійно відізвали. Однак, у вказаній відповіді не вказано, коли конкретно вони відізвали. Але в квітні 2019 року вказано про можливість проведення початку будівельних робіт. Потім була перевірка ДАБІ. І було встановлено, що там відбуваються будівельні роботи.

Тетяна Савченко, юрист адвокатського бюро Дениса Репала

- Дійсно, у нас відбувається там будівництво і важливим є дотримання всих норм, приписів, що встановлені чинним законодавством. Якщо на певному рівні було порушення цих норм, його потрібно фіксувати і накладати стягнення на осіб, які допустили це порушення. І притягнення їх до відповідальності з усуненням цих порушень.

Юристи одностайно наголошують – остаточне рішення винесе суд. У Військовій прокуратурі Полтавського гарнізону, де знаходиться справа Андрія Храмова, коментарів не дають. Також посилаються на кінцеве рішення суду.

Стрічка новин