Прорив каналізаційного колектора по вул.Київське Шосе

Навколо – нечистоти. Така ситуація склалася у Полтаві по вулиці Київське Шосе. Там упродовж року мало не кожного тижня нечистоти течуть трасою міжнародного значення та на території прилеглих підприємств. Один із співробітників такої організації звернувся до нашої редакції. Мовляв: немає сили самостійно ліквідовувати прориви каналізаційних мереж. Хто винен та що саме трапилося там, знає Марина Покшіна.

Підприємець Олександр Капуста разом із іншими працівниками замість обслуговування клієнтів ліквідовують наслідки витоку нечистот. Чоловік розповідає: ця ситуація повторюється кілька разів на місяць упродовж останнього року. Ділиться: це не просто незручності, через постійні прориви поряд з цим місцем неможливо знаходитися. 

Олександр Капуста, власник автомийки, поряд з якою течуть нечистоти

- Це відбувається майже кожного тижня, але із сьогоднішнього дня ми вже безсилі боротися з цим. Викликаємо свою техніку, намагаємося якось завдити, але це не вдається. Тому вже звертаємося вже й до міської влади, можливо, вони якось зможуть вплинути.

Сам витік відбувається через трасу, на тому боці вулиці Київське Шосе. Там на території автостоянки і знаходиться колектор. Сьогодні тут утворилася справжня річка. Вона тече й несе за собою, окрім смороду, ще й сміття. Люди, які працюють на автомийці, та сам її власник за допомогою техніки вирили так званий «дренаж». Мовляв: хочуть, аби та рідина бігла далі. У «Полтававодоканалі» про ситуацію знають. За словами прессекретаря Ліани Козмійчук, більшість колекторів міста побудовано ще у період з 60 до 80 років минулого століття, виготовлені вони із залізобетону. Спеціаліст зізнається: ситуація з каналізаційними колекторами досить серйозна. Це одна з найболючіших проблем підприємств водопровідно-каналізаційної галузі в Україні.

Ліана Козмійчук, прессекретар КП «Полтававодоканал»

- Каналізаційна система міста дуже зношена, а колекторна система має зношеність більше 80%. Нашими фахівцями була встановлена тимчасова насосна станція для перекачування стоків, щоб мешканці не відчули незручностей. Власних обігових коштів підприємству не вистачає, але намагаємося тримати ситуацію під контролем для того, щоб не було екологічної катастрофи.

Як показав аналіз причин виникнення аварій на колекторах, основною причиною є сульфатно-газова корозія, яка руйнує складову бетону. Як наслідок - просідання грунту і утворення так званих «провалів».

Заступник міського голови Полтавської міської ради з питань ЖКГ Олексій Чепурко коментувати ситуацію відмовляється. Адвокати, в свою чергу, переконані: підприємець може зафіксувати збитки та потім вимагати компенсацію. 

Тарас Захаров, адвокат

- Якщо правильно зафіксувати пошкодження, які сталися, то, звичайно, це підприємство, на території якого відбуваються ці прориви і яке забруднюють, може вимагати стягнення збитків з «Полтававодоканалу». Або звернутися до Полтавської міської ради, так як вказаний прорив відбувається на території міста, то, звичайно, органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення виділити додатково кошти.

Олександр Капуста переконує: не хоче конфліктувати та з'ясовувати стосунки. А навпаки, закликає відповідальних осіб звернути на цю проблему увагу. Мовляв: траса Київ-Харків має міжнародне значення. А отже, говорить чоловік, вона – «обличчя міста».

Олександр Капуста, власник автомийки, поряд з якою течуть нечистоти

- Ми знаходимося біля траси міжнародного значення. І всі люди, які проїжджають зараз, це все бачуть. Окрім того, передати запах, який тут присутній, дуже важко. Тому давайте якось боротися.

Стрічка новин