Ольга Герасим'юк презентувала в Полтаві свою першу книгу

«Я повернулася. Люблю». Відома телеведуча Ольга Герасим'юк презентувала у Полтаві свою першу книгу. 12 років журналістка наважувалася зібрати в єдине ціле свої есеї, треволги та образки. На презентації видання в обласній бібліотеці ніде було яблуку впасти. Авторка з першого слова заворожила присутніх. Про розповідь, що починається зсередини, – в сюжеті Тетяни Лемешко.

Презентацію видання «Я повернулася. Люблю» провели у форматі розмови. На це наштовхує сама книга. Понад десять років збирала телеведуча нотатки про захопливі подорожі. Фіксувала історію, культуру та звичаї багатьох народів. У своїх есеях Ольга Герасим'юк вдумлива. Авторка чутлива до найтонших деталей. В образках рокриваються найглибші психолігічні нюанси. Письменниця за сумісництвом – і героїня книги. На створення доробку наважилася не одразу. Підштовхнув до цього кроку письменник, перекладач, літературний редактор книги Сергій Осока.

Ольга Герасим'юк, авторка книги, телеведуча

- Якби не він, я б і в житті її не видала. Тому що я завжди сумнівалася, чи я можу стояти в одному ряду із тими іменами, які дала наша Полтавська земля. І тут раптом я. Я несерйозно до цього ставилася.

Тож Сергій Осока одного разу зателефонував вночі і наштовхнув колегу до письма за комп'ютером. Адже, пише Ольга Герасим'юк весь час чи-то в мобільному, чи у ФБ, чи в блокноті. Так рядки екранні згодом перенеслися на рядки друковані. Назву книги авторка вибрала не випадково. Одна з новел пояснює це. Трактувати її можна по-різному, говорить телеведуча.

Ольга Герасим'юк, авторка книги, телеведуча

- Про кого б я не писала, я весь час думаю про повернення до того місця, де я народилася. До тих людей, які є в моїй біографії, і про них я можу теж не знати. Докопатися до історії свого роду. Це пафосно звучить, але чим далі живеш, тим більше розумієш, що куди б ти не заїхав, нікуди не подінешся від совго рідного міста, від своїх рідних і своєї України.

Літературні критики рецензують видання як книгу мандрів і дорожніх нотаток.

Сергій Осока, письменник

- Есеї Ольги Герасим'юк навряд чи можна віднести строго до жанру публіцистики. Часто вони стоять на межі з художньою літературою. Текст поглинає тебе. І вже не знати, чи це ти його читаєш, чи він читається тобі сам. Органічний, зримий, тремтливий, вивірений до останньої щирості. І було б зовсім не страшно за сучасну українську літературу, якби хоч половина її творів була такого рівня, як Ольги Герасим'юк. І це правда.

Ольга Герасим'юк, авторка книги, телеведуча

- Я пишу, тому що я інакше не можу.

Стрічка новин