У Полтаві збирали гроші на підтримку Юлії Волощук

«Світи». Під такою назвою в Полтаві провели благодійні читання. Декламували вірші і співали заради порятунку полтавки Юлії Волощук. Жінка – колишня викладачка ПНПУ ім.Короленка. Нині перебуває з родиною в Польщі. Там Юлію Волощук спіткала страшна хвороба – рак. Тож на підтримку в Полтавську Галерею мистецтв прийшли колеги, колишні студенти, друзі і просто небайдужі.

Відомі полтавські поети та письменники, учасники літературної студії «Заспів» різних поколінь читали вірші на підтримку Юлії Волощук, поетки та літературознавиці, колишньої викладачки ПНПУ імені В.Г.Короленка. Юлія Волощук – випускниця філологічного факультету, а згодом – і викладачка Полтавського педуніверситету. Була керівницею творчої студії «Заспів». Нині вона живе і працює в Польщі, виховує донечку. Однак, страшний діагноз розділив її життя на «до» та «після».

У грудні минулого року в тридцятичотирирічної Юлії виявили онкозахворювання – класичну лімфому Ходжкіна, нодулярний склероз, ступінь 3б. З цього часу полтавка пройшла 6 циклів хіміотерапії abvd в місті Ополе, у відділі гематології та онкологічної гематології Воєводського шпиталю. 29 жовтня Юлії зробили пересадку кісткового мозку. 

До Галереї мистецтв прийшло чимало тих, хто захотів підтримати полтавку в складній боротьбі з тяжкою хворобою. Серед них – подруга Юлія Потьома.

Юлія Потьома, подруга

- Юлічка, ми з нею навчалися разом. І її історію я побачила у ФБ. На жаль, не з початку цієї всієї ситуації. Але Юлічка – дуже гарна людина. Тому дуже хочеться її підтримати. Я розумію, що їй це важливо. І їй буде легше, бачачи, що ми тут за неї вболіваємо.

Вболівати прийшла й Ірина Домненко. Дівчина – учасниця заходу. Говорить, цей вечір – не просто поетичний.

Ірина Домненко, учасниця читань

- Це захід не просто поезії. Це захід заради людини, яка усіх нас об'єднала. Людини, яка вклала в нас більше, ніж ми того заслуговували. Тому всі тут присутні зібралися заради неї, щоб подарувати частинку своєї підтримки. І зробити все, що ми можемо, щоб хоч на відстані підтримати її морально і матеріально.

На це сподівається й одна з організаторів читань Катерина Ткаченко. Адже за мету заходу ставили передати людям часточку добра, щоб присутні перейнялися тією справою, заради якої тут зібралися. Співорганізаторка – сама учасниця вечора. Адже разом з Юлією Волощук була в колективі «Заспіву».

Катерина Ткаченко, співорганізаторка благодійного заходу

- Юлія Волощук була нашим літературним керівником нашої літературної студії «Заспів» у 2007-08 році. Тоді вона починала викладацьку кар'єру. І «Заспів» був її літературний дебют разом з нами. Ми були тоді студенти-першокурсники, які тільки починали навчатися. І і в нас теж був літдебют.

Мінімальний благодійний внесок на захід складав 50 грн. Завдяки небайдужим вдалося зібрати 6350 грн. Допомогти можете і ви. Для цього варто перерахувати кошти на карту: 5168 7422 2434 8270 на ім'я Волощук Юлії Олександрівни.

Юлія Потьома, подруга

- Юлічка, привіт тобі! Сподіваюся, що ти приїдеш. І ми побачимося найближчим часом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію