На Полтавщині виписали понад 300 тисяч електронних рецептів

Більше 300 тисяч електронних рецептів. Їх виписали лікарі Полтавщини за урядовою програмою «Доступні ліки». 81% з них вже відпущені. Як працює новий механізм з видачі рецептів пацієнтам, знає Анна Ружін.

Дедалі більше українців користується урядовою програмою «Доступні ліки». Понад 6 мільйонів електронних рецептів по всій Україні пацієнти уже обміняли на безоплатні або з невеликою доплатою препарати.

Програма «Доступні ліки» передбачена для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою. Електронний рецепт виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким у пацієнта підписана декларація. 

Ірина Ліштаба, експертка НСЗУ з реімбурсації 

- Виписуючи електронний рецепт, лікар вказує лікарський засіб, як його приймати та скільки днів, та тривалість курсу лікування. Такий електронний рецепт приходить смс-повідомленням шістнадцятизначним номером рецепту та чотирьохзначним кодом підтвердженння.

Електронний рецепт діє 30 днів. Пацієнт має місяць, щоб сходити в аптеку і «обміняти» рецепт на необхідні ліки. Зробити це можна у аптеках, які уклали договір з НСЗУ, впізнати їх можна за наліпкою на дверях «Доступні ліки». Повний перелік таких аптечних закладів можна знайти на сайті Національної служби здоров’я.

Дарина Дмитрієвська, сімейна лікарка 

- Якщо людина похилого віку, і якщо вона дійсно не розбирається в телефоні, то, по-перше, наші пацієнти зареєстровані на мобільний телефон. Це або їхній, або їх родичів. Якщо у людини є цей телефон, але вона не дуже розбирається, то лікар може проконтролювати, щоб ця смс прийшла, сказати, що просто підіть до аптеки, а там провізори та фармацевти знають.

Алгоритм дій – простий: жодних папірців і довгих черг за ліками. Все, що вимагається від пацієнта, – уважно перевірити, чи правильний номер мобільного телефону, вказаний у його декларації. Бо на нього надішлють смс з номером рецепта і кодом підтвердження.

Отримавши смс, пацієнт іде в аптеку, на дверях якої є наліпка «Доступні ліки», і фармацевт пропонує йому усі лікарські засоби з діючою речовиною, яку призначив лікар. Пацієнт вирішує сам, який саме препарат обрати: той, який йому дадуть безоплатно, чи той, за який доведеться трохи доплатити. Електронний рецепт можна отримати дистанційно, зателефонувавши лікарю. Також лікар може роздрукувати рецепт, якщо так людині зручніше.

Електронний рецепт не прив’язує пацієнта до конкретної аптеки, можна звернутися до будь-якої, що бере участь у програмі «Доступні ліки». 

Стрічка новин