Як педагогам зберігати емоційне благополуччя?

Як жити у нестабільному, мінливому світі, бути лідером, професіоналом та зберегти емоційне благополуччя? Що таке VUCA-світ та як протидіяти стресу? Про це говорили на науковому семінарі для педагогічних працівників. Захід провели в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Педагоги, психотерапевти, тренери особистісного розвитку, кардіологи зібрались для того, аби вирішити, як керівникам загальноосвітніх шкіл зберігати спокій, долати емоційне вигорання, керувати негативними емоціями та ще й мотивувати свій колектив. 

Говорили про поняття VUCA-світу – ще не дуже зрозуміле українцям. Цей термін прийшов з Америки.

Віталій Зелюк, директор ПОІППО ім.М.Остроградського

- Це абревіатура, яка означає динамічний, хаотичний, непередбачуваний, непрогнозований світ.

Головний лікар кардіологічного диспансеру радить педагогам та всім, чия робота потребує особливої стресостійкості, дотримуватись простих правил, аби вберегти своє психічне та фізичне здоров'я.  

Костянтин Вакуленко, гол. лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру

- Насамперед – це здоровий спосіб життя, фізичні вправи, компенсуючі контакти з близькими людьми, правильне харчування.

Директор Піщанської гімназії, що у Кременчуцьком районі, Вадим Ткаченко говорить: для керівника навчального закладу особливо важливо дбати про доброзичливі стосунки, постійне самовдосконалення та сприятливий мікроклімат у колективі. Саме тому впровадив нестандартні педагогічні ради – з виїздом на природу, для «перезавантаження».

Вадим Ткаченко, директор Піщанської гімназії (Кременчуцький р-н)

- Потім, як підсумок такої педагогічної ради – варимо кашу, проводим спілкування цікаве в колективі.

Психологи ж кажуть: головне – не ігнорувати стрес, тривогу, перевтому. Не «закривати» очі на негативні емоції чи стани, а визнати їх і вчасно відреагувати: вирішити проблему або просто відпочити.

Олег Новак, психолог (м.Київ)

- Чим більше ти тікаєш, тим більше ти намагаєшся уникати частини того, ким ти є.

Стрічка новин