На Полтавщині зарибнюють водойми

 У Кременчуцьке та Кам’янське водосховища нещодавно випустили понад 300 тисяч мальків карпа, білого амура і товстолоба. Рибінспектори вважають, що це сприятиме відновленню екосистеми басейну Дніпра.

- Вся риба жива.

- І скільки у такому ящику?

- 800 кілограм десь.

- Ого!

Із Херсонського виробничого експериментального заводу по розведенню риб мальків транспортували до Кременчука та Глобинського району. Везли їх понад п’ятсот кілометрів у спеціальній автівці. Вона обладнана таким чином, щоб втрат серед зарибок було якнайменше.

Андрій Царелунга, перевізник риби

- Довезли добре. Риба уся жива. Кислород ішов усю дорогу по нормам. У нас тут німецькі технології. Стоять кисневі баки, шланги. Шланги у нас в баках колені лазером, кисень іде, як треба – бульчить, риба не здихає. Вся доїжджає жива і здорова.

Полтавщина – серед 13 областей, де другий рік поспіль діє спеціальна програма із зариблення, запевняють у Полтавському рибоохоронному патрулі. Роботи виконуються за підтримки Державного агентства рибного господарства України.

Оксана Кулинич, начальник Полтавського рибоохоронного патруля

- Більше 300 тисяч штук для поповнення Кам’янського та Кременчуцького водосховища. 

Близько 150 тисяч штук буде випущено у Кам'янське водосховище. І аналогічну кількість штук буде випущено у Кременчуцьке водосховище. Водні біоресурси – білий амур, толстолоб, короп. Контроль забезпечуватиметься Полтавським та Дніпровським рибоохоронним патрулем.

Іхтіологи стверджують: зариблення у таких масштабах у певній мірі сприятиме відновленню екосистеми басейну Дніпра. Втім, на їхню думку, малька бажано б запускати ще більше. 

Юрій Ярцев, іхтіолог

- Такого зарибка, як зараз, привезли наважкою – 25 грам. Необхідно зариблювати щорічно 16 мільйонів штук. Якщо це буде двохрічка – 5 мільйонів екземплярів треба зарибляти. Йому оце – він цього року народження – він уже через 3 роки буде вагою до 2 кг.

Як приживеться мальок у водоймах – залежатиме від екологічної ситуації. Втім, важливу роль відіграє й те, наскільки популяції риби шкодитимуть браконьєри. Рибоохоронці стверджують: останнім часом їх стало менше.

Оксана Кулинич, начальник Полтавського рибоохоронного патруля

- У цьому році кількість браконьєрів процентів на 15 зменшилася. У зв’язку з тим, що штрафи значні. Краще почала працювати виконавча служба.

За процесом поповнення рибних запасів водосховищ спостерігало і чимало місцевих мешканців. Вони кажуть: іхтіологи роблять гарну справу.

Ірина, мешканка м.Кременчук

- Усі користувачі вважають зариблення дуже важливим. Це просто необхідно.

Сергій, мешканець м.Кременчук

- На жаль, все менше і менше риби. Доводиться допомагати природі. Треба поповнювати.

Стрічка новин