Україну попереджають про небезпеку потужного землетрусу: що треба знати

Україну попереджають про небезпеку потужного землетрусу: що треба знати

Сейсмологи попереджають українців про загрозу потужного землетрусу найближчим часом. Найбільш небезпечно, ймовірно, буде на Закарпатті.

Сейсмічна активність, яка зачіпає Закарпатті, зазвичай трапляється раз в 100-120 років, розповів Олександр Кендзьор з Інституту геофізики НАН України, пише "Сегодня".

Останні поштовхи були зафіксовані в 1908 році. Закарпаття – сейсмічно активний регіон, в якому магнітуда катастрофи може досягати позначки 8. Сейсмологи наголошують – новий землетрус може бути настільки ж потужним, а поштовхи можуть початися в будь-який момент.

Де найнебезпечніше?

До найнебезпечніших ділянок нашої країни сейсмологи зараховують район Зони Вранча – Карпатських гір і захід Одеської області. Там були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6-7 балів за 12-бальною шкалою. Епіцентри розташовані у Сваляві, Мукачеві, Ужгороді. Також сейсмічна активність була помітили і в Прикарпатті. Поштовхи силою 6 балів були в Заліщиках та Кам'янці-Бузькій. Менш схильні до землетрусів центральна і східна частини України. Тут поштовхи не перевищували позначку в 5 балів.

Стрічка новин