1 листопада – Міжнародний день вегана

Вони не їдять м'яса, риби, молока, яєць. Причини – різні: любов до тварин, піклування про природні ресурси, бажання оздоровитись, духовні пошуки. Першого листопада світ відзначає Міжнародний день вегана. Саме цього дня у 1944 році у Великобританії створили першу веганську спільноту. Як харчуються вегани у Полтаві та що спонукає перейти на овочі – дивіться далі.

Майже 10 років раціон підприємиці Наталії – овочі, фрукти, зелень, злаки, насіння, горіхи. Її рідні, діти й онуки, теж підтримали харчові принципи жінки. Років у 25 Наталія зацікавилась літературою про голодування та очищення організму. Поступово відмовлялась від м'яса та молока.

Наталія Громова, веган

- Ось робимо, наприклад, такі цукерочки. Тут - кокосове масло, кокосовий жмих, борошно з абрикосових кісточок.

Обрала веганство та сироїдіння, бо прагне берегти природу. Адже на випасання та годівлю худоби витрачають чимало посівних площ, води, застосовують хімікати.

Вживання в їжу горіхів, квітів, фруктів та дикоросів сприяє насадженню лісосадів та квітників, вважає веганка. Говорить – перестала багато спати, відчуває бадьорість та ситість.

Наталія Громова, веган

- Фрукти, овочі, багаті ефірними маслами. Це дає невагомість, легкість. В 20 років я могла пробігти 2 кілометри. Зараз бігаю 10 кілометрів.

Перехід на веганство неможливий без спеціальної техніки та навиків заготівлі й куховарення. Холодильник забитий овочами, бобовими, ягодами, домашнім морозивом. Сушарка – хлібцями, сушеними яблуками, шипшиною, сливами. А у блендері жінка збиває рослинне молоко – з кокосу, кунжуту, мигдалю, льону. Його дадає у десерти, смузі, каші. Харчі намагається не обробляти термічно. Все – максимально свіже.

Наталія Громова, веган

- Ми робимо паштети. От, наприклад, оцей на основі соняшникового насіння. Насіння замочуємо. Тут є і помідор, і перець, і часник, і зелень, спеції. Збиваємо в блендері.

У місті вона торгує тканинами. Але справжня віддушина – виїзди за Диканьку, у, як її називає, «Казкову долину». Там Наталія вирощує рослини, зустрічає й проводжає сонце, займається спортом. В найближчому майбутньому планує відкрити там «простір для творчості та натхнення».

Стрічка новин