Чи потрібні Полтаві районні ради?

Високі заробітні плати, а повноважень майже немає. У Полтаві провели публічне обговорення на тему «Чи потрібні Полтаві районні ради?». На зустріч запросили представників Полтавської міської ради, полтавців та самих очільників районних рад. Про всі «за» та «проти» розповість Анна Ружін.

Високі заробітні плати, а повноважень майже немає – головні аргументи на користь закриття районних рад у місті Полтава. Їх на даний момент 3: Київська, Подільська та Шевченківська. 

Керівництво та їх заступники отримують високу заробітну платню, зазначає депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков. 

Витрати помітно збільшилися з липня цього року, бо в червні Кабмін підвищив посадові оклади керівникам місцевих органів самоврядування. За рахунок таких окладів, премій та надбавок посадовці на місцях можуть отримувати по 40 тис. грн. на місяць. І це тільки зарплати. Утримання керівників районних рад Полтави обходиться бюджету у 6 мільйонів гривень на рік.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради 

- Виникає питання, чи нам потрібно у наступній каденції обирати саме депутатів і залишати як орган управління виконком. Я гадаю, що можна ліквідовувати, бо повноважень в депутатів немає. Ми знаємо, що є заступник з питань ЖКГ у районній раді, а повноважень у нього немає.

Депутати районних рад скаржаться, що обмежені повноваженнями. Більше дій на місця депутати міської ради давати не хочуть, адже вважають це недоцільним, як і районні ради називають пережитком минулого, та й Полтава – не таке велике місто. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради 

- Є варіант – більше їм дати повноважень, але це нераціонально, я думаю. Ми можемо ці кошти направити на інші сфери. Створити при районних радах міні-ЦНАПи, здати ці приміщення, які звільняться, потрібно на наступну каденцію їх ліквідовувати.

На публічне обговорення прийшли представники міської ради та громада. Самих же очільників районних рад на зустрічі не було.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію