Для педагогів освітніх закладів Полтавщини провели пісенний конкурс

Кращі вокалісти. Такий конкурс пройшов у Полтаві для педагогів з усієї області. Учасники були з кожного району. Оцінювало конкурсантів журі у складі заслужених працівників культури України. З цього конкурсу починали свою кар'єру тепер вже народні артисти. І були вони звичайними педагогами. Про учасників та переможців цьогорічного фестивалю – далі в сюжеті Марини Покшіної.

Обласний щорічний пісенний конкурс для педагогів Полтавщини починається з вітального слова голови організації Профспілки працівників освіти і науки України Григорія Шумейки. Він повідомив: цьогорічні грошові винагороди переможцям будуть до 2500 гривень. Також він розповів коротко про фестиваль та про одного з переможців – хорольця Олексія Похвалу. Зараз він – заслужений артист України, а кар'єру свою почав саме з цього конкурсу. Далі до учасників звернулася начальниця відділу позашкільної освіти, виховної роботи Департаменту освіти і науки ОДА Олена Ухань. Говорить: буде вболівати за кожного. 

Олена Ухань, нач. відділу позашкільної освіти Департаменту освіти і науки ОДА

- Усі таланти в житті діти помічають, діти наслідують своїх педагогів і, звісно, ми бачимо продовження вашого життя, вашої творчості у ваших вихованцях. Я бажаю усім міцного здоров'я, щоб ви усі були натхненними своєю працею, і пісня вам у цьому допомагала завжди.

Конкурсна програма починається з виступу молодого вчителя із Котелевського району Юлії Андрусенко.

- Буває тільки в Україні така духмяна світла ніч, буває тільки в Україні така духмяна світла ніч.

Жінка зізнається: більше хотіла співати, аніж вчителювати. Утім, доля розпорядилася по-іншому. 

Юлія Андрусенко, учасниця із Козлівщини (Котелевський район)

- Я вступила у педагогічний університет через те, що я дуже хотіла співати в українському народному хорі «Калина», і в принципі вступала туди лише через це. Зараз по фінансам дуже далеко їздити, живу не в місті, зараз не співаю, але 5 років проспівала у «Калині» і дало такий результат. Підтягла свій вокал, хотілося б співати й надалі.

Серед членів журі – заслужена артистка України Наталія Май. Вона розповідає: у цьому конкурсі вона судитиме вперше. Утім, говорить, критерії для оцінювання учасників у неї завжди однакові. 

Наталія Май, член журі, заслужена артистка України

- У мене завжди один критерій – це «мурашки по шкірі». Якщо пісня запала в душу, виступила сльоза, значить, пісня вдалася – це найголовніше.

Цьогоріч перемогу здобув полтавський гурт «Князь тиші». Вони отримали гран-прі. Учасники колективу – випускники, батьки та вчителі школи №11 та №39. За словами керівника вокального ансамблю Олександра Вусатого, колектив існує близько тридцяти років. 

Олександр Вусатий, керівник вокального ансамблю «Князь тиші»

- За тридцять років було багато конкурсів. Були перемоги і поразки, були невдачі, але, як сказав один класик, що таке удача – рух. Від невдачі до невдачі – це вже успіх. При цьому, не втрачаючи натхнення.

Загалом цього дня на розсуд журі представили 25 номерів – по одному від кожного району області.

Стрічка новин