Пантереня в Ковалівському екопарку годує кішка

Мама-кішка замість мами-пантери. Ось уже три місяці в Ковалівському екопарку на Полтавщині пантеренятко годує кішка. Справа в тому, що в мами маленької Ешлі не стало молока. Це перше дитинча у дворічної пантери Лейли. Тоді ж на підмогу своїй далекій родичці прийшла домашня кішка Мурка. Нещодавно чорного пухнастика вперше після народження показали відвідувачам. Як зараз почувається малеча - далі в сюжеті.

На цих кадрах маленька Ешлі жадібно п'є молоко з пляшечки. Кошеня чорного леопарда народилося в Ковалівському екопарку три місяці назад. Батьки, дворічна Лейла і трирічний Блейк, ще досить молоді. За десять днів після народження первістка у Лейли зникло молоко. Пантера не могла годувати дитинча далі. Вигодовувати малюка взялася домашня кицька Мурка. Вона й досі поруч з Ешлі. Уважно стежить за поведінкою пантереняти.

Юрій Байдак, доглядач за тваринами 

- І вона за ним доглядала. Ну у нас є собака, яку вона постійно ганяла, якщо підходила близько до кошеняти.

Кошеня народилося вагою до 300 грамів. А зараз важить вже три з половиною кілограми. Ешлі має досить гарний апетит. І нині молока Мурки йому вже замало. Звірятко підгодовують спеціальними молочними сумішами та м'ясом. 

Тетяна Пивоваренко, працівниця Ковалівського екопарку

- Перед цим у нас була  і зараз є у нього мамка киця. Він її полюбляв її котяче молочко вживав. Ну зараз уже підріс, то уже він їсть, переходимо уже на м’ясце потрошку.  Ну, зараз він з’їдає десь 120 мілілітрів молока. У нас це суміші. І десь 100, 150 грамів м’яса з’їдає. 

Як справжня дитина, Ешлі полюбляє гратися. Має пустотливий характер. Але при цьому риси хижака проявляються уже змалку, говорить доглядач за тваринами Анатолій Байдак.

 Анатолій Байдак, доглядач за тваринами

- Дуже упертий. Якщо йому щось треба, то він уже не заспокоїться. Він буде добиватися свого.

Відвідувачам екопарку пантеренятко подобається. Ті не приховують: малюк їх одразу вразив. І серед кількох сотень рідкісних тварин і птахів, Ешлі дуже популярний.

Ліза Мірошниченко, відвідувачка екопарку

- Дуже сподобався. Тому що вона маленька, грайлива. Вона чорненька і дуже любе гратися.

У неволі  пантери розмножуються не часто. Для Ковалівського екопарку - це перше дитинча чорного леопарду. Тому народження Ешлі є подією. Він росте досить швидко. За місяць від пухнастика заберуть і його годувальницю Мурку. Але до батьків він уже не повернеться. Тато Блейк може сприйняти свого сина за конкурента. І тоді трагедії не уникнути, кажуть доглядачі.

Згодом, коли пантеренятко виросте, його можуть обміняти з іншими зоопарками на якусь рідкісну тварину. Або залишити в себе, придбавши кішечку. З надією, що колись у них з’являться вже свої дітки.

Стрічка новин