Опорна школа на Полтавщині

Рівні можливості доступу до якісної освіти. Така мета створення опорних шкіл. За їх кількістю Полтавщина – четверта в Україні. Такі дані наводять в Міністерстві освіти й науки. У Полтавській області нині створено 57 опорних закладів. І ця цифра зростає з кожним місяцем. Вчителі формують свій освітній простір та своєрідну мережу опорних шкіл. Як розвивається такий храм науки в селі Селещина Машівського району Полтавської області – в сюжеті Тетяни Лемешко.

На початок 2019-20 навчального року в області нарахували 606 шкіл. За тими даними, які надають статисти, кількість закладів зменшиться. І це пов’язано зі створенням опорних шкіл у регіоні. Їх на сьогодні вже 57. Це четверта позиція в Україні, говорить заступник начальника управління-начальник відділу загальної, середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Ангеліна Кушпіль. І пояснює термін «Опорна школа».

Ангеліна Кушпіль, представник Департаменту освіти Полтавської ОДА

- Це заклад загальної середньої освіти. Потужний, який має не менше як 200 учнів. Також опорна школа може мати філії. Це великий заклад, добре оснащений і з хорошим педагогічним складом, який надає якісну освіту у сільській місцевості.

У рамках процесу децентралізації в Україні активно утворюються ОТГ, освітні округи і саме опорні навчальні заклади.

Алгоритм створення опорної школи наступний:

Підготовка до ухвалення рішення засновником про створення опорного закладу;

Затвердження умов та проведення конкурсу засновником для визначення опорного закладу серед підпорядкованих йому загальноосвітніх навчальних закладів;

Ухвалення рішення про створення опорного закладу, його філій у порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування».

Уже два роки школа в Селещині є опорною, розповідає директор опорного закладу середньої освіти «Селещинський ліцей» Ліліана Горобець. За цей час там повністю замінили вікна на пластикові. А ще оснастили кожен клас комп'ютерною технікою. У кабінетах є мультимедійна дошка з проектором, ноутбук і принтер. На уроках вчителі впроваджують новітні освітні технології. Тож Ліліана Олексіївна пишається своєю командою.

Ліліана Горобець, директор опорного закладу середньої освіти «Селещинський ліцей»

- У нас в школі працюють дуже досвідчені вчителі. 4 вчителі-методисти, 4 старших вчителі, відмінник освіти України. Знання, які дає школа, рейтингові. Рівень ЗНО, коли діти здають без репетиторів, так як сільська школа, то рівень на високому рівні.

У ліцеї є шкільний музей, присвячений історії. Експонати: від часів минулої війни до сучасної. Деякі світлини є оригінальними. Класи для першачків – у стилі Нової Української Школи. Проте не все так безтурботно, ділиться Ліліана Горобець.

Ліліана Горобець, директор опорного закладу середньої освіти «Селещинський ліцей»

- Школа знаходиться не зовсім в центрі села. І хотілося б, щоб дорога під'їзду до школи - це дуже велика в нас проблема. Але так як місцева влада не може нічого зробити, бо це дорога державного підпорядкування. І хотілося б, звичайно, щоб була огорожа школи. Бо територія школи надзвичайно велика. І діти, ми не завжди можемо контролювати, щоб діти знаходилися на території школи саме під час навчального процесу.

Ще одним нагальним питанням у Селещинському ліцеї є відсутність великої спортивної зали. Для учнів початкових класів на території школи є два ігрових майданчика. Для старших - наполовину збудований спортивний майданчик з покриттям.

Ліліана Горобець, директор опорного закладу середньої освіти «Селещинський ліцей»

- Збудований за кошти місцевої громади, а покритття - по співфінансуванню з обласного бюджету ще наразі до нас не дійшло. Проблемою нашої школи є те, що ми маємо дуже маленький спортзал. І так як в школі є футбольна команда, вони є переможцями обласної ліги з футболу серед дітей та юнацтва, то дітям для тренувань потрібен більший зал. Наповнюваність класів така, що спортивного залу, який зараз є, нам не вистачає.

Директор школи наводить приклад вирішення проблеми.

Ліліана Горобець, директор опорного закладу середньої освіти «Селещинський ліцей»

- У нас є приміщення старої котельні, яке можна перепрофіліювати. І зробити там гімнастичний зал хоча б окремо для початкової школи. Хотілося б, щоб небайдужі цим зацікавилися і зможе нам в цьому допомогти. Тому що уроків фізкультури у нас багато, і всі ми не поміщаємося.

У Міністерстві освіти та науки вважають, політика створення опорних шкіл - правильна. Наразі вже працює 767 таких закладів.

Стрічка новин