У Миргороді відкрили музей Голокосту

Пам’ятний захід з цього приводу приурочили до 75-ої річниці вигнання нацистських окупантів із України. Упродовж 1941-43 років на Полтавщині нацисти знищили 47 відсотків єврейського населення. 40 осіб із нашої області вписані в історію Ізраїлю, як праведники світу.

В експозиції новоствореного музею, який знаходиться у двох кімнатах Миргородської спеціалізованої школи №5, – документи, книги, предмети вжитку.

Михайло Рутгайзер, голова Миргородської єврейської організації

- Головна мета створеного музею – це збереження пам'яті про ті трагічні події в історії єврейського народу. Щоб більше таке не повторилося із жодним народом. Ми продовжуємо збір експонатів для нашого музею і будемо вдячні всім, хто відгукнеться на наше прохання.

Музей створений за ініціативи Миргородської єврейської громади та за підтримки міжнародної некомерційної організації RememberUs. Вона допомагає громадам в Україні, США і Ізраїлі вшановувати пам'ять загиблих євреїв, відкривати музеї, навчати дітей історії. 

Тетяна Фесенко, науковий співробітник Миргородського краєзнавчого музею

- Ми разом із єврейською громадою буквально по краплинці збираємо будь-яку інформацію, яка стосується життя єврейського населення нашого міста. А це справа дуже складна. Багато трагічних подій, вони знищили буквально цілі єврейські родини.

Під час заходу з нагоди відкриття музею виступаючі згадували жахіття минулих звірств нацистів у роки Другої світової. Вони наголошували: нехай пам’ять про це стане пересторогою майбутньому.

Наталія Харасайло, поетеса

- Маленький єврейський хлопчик грав на скрипці і останнім упав у ту страшну могилу. 

Мені здається, що мати у той момент, притуляючи отак діток – п’ятеро, четверо, та навіть одне, вона могла тільки співати колискову. «Ты прижмись ко мне, сыночек, глазки закрывай, мой загубленный цветочек, баю-баю-бай».

Музей Голокосту у Миргороді став 147-им на Полтавщині, створеним на громадських засадах.

Стрічка новин