У Полтаві стартував фінальний етап Всеукраїнського турніру юних біологів

«Як пояснити дежавю?», «Чим зумовлено те, що число 5 є найбільш оптимальним для кількості пальців?» тощо. На такі та інші питання мають дати відповіді школярі. На Полтавщині розпочався фінал Всеукраїнського турніру юних біологів. Упродовж чотирьох днів команди з різних куточків України дискутуватимуть на 20 запропонованих тем. Учні спільними зусиллями мають довести вміння вирішувати складні біологічні та екологічні проблеми.

Так урочисто відкрили фінальний етап 18-го Всеукраїнського турніру юних біологів. В актовій залі зустрілись команди з 14 областей України. Серед учасників – і Дар'я Нищенко. Дівчина представляє Полтавщину. 

Дар'я Нищенко, учасниця турніру 

- Цей турнір надзвичайно цікавий своїми деталями, адже ми тут спілкуємось у колі своїх однолітків, ще й однодумців. Ми розглядаємо надзвичайно цікаві теми та біологічні питання. Це дуже корисний досвід.

Організатори турніру говорять: саме такі дитячі турніри дозволяють подивитись на біологічні та екологічні проблеми під іншим кутом. Адже діти ще неупереджені.

Світлана Мистюк, заступник голови оргкомітету 

- Статистика участі у турнірних змаганнях вказує на те, що саме біологічний турнір є найпопулярнішим серед таких змагань. Всього 11 турнірів проводиться в Україні. І ось біологічний турнір є найчисельнішим.

Судитиме команди авторитетне журі, у складі якого – науковці, методисти, учителі біології, колишні переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів. 

Тарас Компанець, голова журі

- Складність завдань в тому, що вони не мають однозначної відповіді. Тобто, вони пробують знайти вирішення на ті проблеми, на які навіть дорослі не знають, як відповісти. Іноді діти знаходять дуже неординарні відповіді, до яких науковці не можуть додуматись.

Нагородження переможців та закриття турніру відбудеться 3 листопада у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді. 

Стрічка новин