Акція «Школяр у музеї» – для всіх учнів полтавських шкіл

50% від вартості вхідного квитка. Саме таку знижку передбачає акція «Школяр у музеї». Проходить вона у Полтаві для учнів міських шкіл та вихованців дитячих садків. Її мета – організувати змістовне дозвілля малечі та підлітків у період осінніх канікул. В які музеї можуть піти діти та що побачити, знає Марина Покшіна.

Для першокласниці школи №5 Софії Андрущенко ця екскурсія – перша в житті, так само, як і самі канікули. Прийшла дівчинка у музей разом з учителем та однокласниками. Спершу дітей екскурсовод Алла Тимошенко веде до зали з картинами. Софія розповідає: найбільше їй тут і сподобалося. 

Софія Андрущенко, прийшла на екскурсію 

- Картини великі: ялинки, листя, дерева. Я іноді люблю малювати і малюю осінь.

Поряд із Софією – однокласниця Анна Міхечко. Дівчинка також захопилася саме картинами. Та найбільше до смаку першокласниці – осінні натюрморти. 

Анна Міхечко, прийшла на екскурсію

- Розкажи, що тобі найбільше сподобалося під час екскурсії?

- Як ми шукали картини з осінню.

- Знайшли?

- Так.

- Скільки знайшли?

- Чотири.

Після перегляду картин великих художників Алла Тимошенко веде дітей до зали імені Саші Путрі. Тут екскурсовод підготувала для першокласників п'ятої школи майстер-клас. Жінка розповідає: за сьогодні із закладів освіти міста – це вже третя екскурсія. Мовляв, акція «Школяр у музеї» за останні роки стала дуже популярною як серед підлітків, так і серед малечі. Для останніх, розповідає Алла Тимошенко, працівники закладу навіть розробили так званий «музейний урок».

Алла Тимошенко, співробітниця Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Музейний урок для найменших, коли вперше заходять до музею, коли вперше бачать твори, яким сто років, у нас ювілей музею, але вони не просто любуються, вони, споглядаючи, можуть і свій рідний край для себе відкрити, з історією, для таких маленьких – це дуже важливо. А ще ми на отакого їжачка одягаємо свої «твори», тут можна за декілька хвилин з кольорового паперу ми створюємо листочок.

Діти один за одним клеють на їжака листочки. Хто – натуральні, а хто – паперові. На них, ділиться вчителька Ольга Хвостенко, будуть у класі писати побажання. Педагог розповіає: добре, що є така акція. Адже для малечі краще за все починати пізнавати світ саме з рідного міста. 

Ольга Хвостенко, вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №5

- Щоб вони знали свою історію міста, милувалися його красою. Оскільки ми йшли до Галереї мистецтв, ми побачили осінь. Діти мали змогу назбирати осіннього листя, яке тут стало в нагоді для створення цієї композиції. І саме Галерея мистецтв і саме це – символічне приміщення Саші Путрі, виставлені її картини, також я дітям трішки розповіла про неї, про її роботи. І от вони могли долучитися і до цього мистецтва.

Для першокласників ця екскурсія завершилася. Дехто обіцяє: повернеться сюди неодмінно. Акцію підтримали усі комунальні музейні установи міста. Триватиме вона до 2 листопада. 

Стрічка новин