Нову стратегію розвитку розробили для музеїв Полтави

Над цим працювала міська влада спільно з Інститутом розвитку міста. Фахівці переконують: музеї мають осучаснитися і бути цікавими для усіх вікових груп населення. Нині секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота особисто відвідує ці заклади, інспектує їхню готовність до роботи взимку. Днями він побував у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка. 

Ольга Теницька, директор Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка

- У цьому році повністю ми замінили шарові затулки, замінили манометри для того, щоб не було ніяких аварій і було комфортно закривати і відкривати тепло.

Директор Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка Ольга Теницька переконує, що музей Володимира Короленка готовий до роботи взимку. Нещодавно там провели необхідні роботи. Зокрема, замінили обладнання у котельні. А ще здійснили поточний ремонт у будівлях.

Ольга Теницька, директор Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка

- Ми підготувалися дуже добре до опалювального сезону. Все, що заплановано, ми зробили. По обох приміщеннях. Це поточні наші ремонти, які ми проводимо кожного року, тому що будівлі одноповерхові, їх треба постійно утримувати в належному стані.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Перевіряємо готовність музею до опалювального сезону. Були проведені роботи по реконструкції теплової мережі. Відповідно, музей готовий до того, щоби приймати відвідувачів взимку. У цьому році вже були проведені роботи по ремонту внутрішніх приміщень. Розташований на схилі, відповідно, потрібно постійно тримати стіни музею, саму будівлю музею у нормальному стані, постійно проводити роботи по поточному ремонту. І це було зроблено у цьому році. На наступний рік плануємо.

За рік музей приймає близько 20 тисяч відвідувачів. Причому, співробітники закладу постійно використовують нестандартні підходи у роботі. 

Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Короленка

- Є оглядова екскурсія, є тематична, є театралізовані екскурсії, коли наші співробітники грають ролі доньок, онучки Короленка. І сам Володимир Галактіонович виходить до відвідувачів. Є екскурсійні проекти із чаюванням короленківським.

Територія закладу досить охайна. Тут завжди прибрано, доглянуті зелені насадження й квіти, які навіть пізньої осені радують відвідувачів. Взагалі музей переносить, з одного боку, в епоху позаминулого століття, а з іншого - не цурається нововведень. Це, до речі, один із пунктів нової стратегії розвитку музеїв Полтави.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Тут є достатньо великі кімнати для проведення майстер-класів, що і роблять взимку. Тут є великі кімнати, щоб проводити навчання, форуми і завдання зараз: оживити таким чином музеї, музейну галузь міста, вдихнувши в них нове повітря за рахунок того, що ми будемо використовувати не тільки, як музеї, а і як майданчики для спілкування.

Стрічка новин