Укртелеком відключить таксофони

Укртелеком відключить таксофони

З 1 лютого 2020 року Укртелеком припинить надавати послуги зв’язку через таксофони і почне їх демонтаж. Укртелеком відключить і демонтує таксофони з 1 лютого 2020 року.

У компанії зазначили, що сучасний зв’язок значно зменшив попит на послуги таксофонів і вони втратили свою соціальну значимість. У 2017 році щомісяця використовувалося близько 900 тис. хвилин розмов за допомогою таксофонів, а у 2019 році – менше 380 тис. хвилин.

Сьогодні налічується близько 4,8 тис. таксофонів, і майже всі вони розміщені в містах. В середньому щодня з одного апарату відбувається близько 2,5 хвилин розмов.

У компанії також додали, що обладнання, яке використовується на таксофонній мережі, фізично і морально застаріло, і взагалі не виробляється в Україні, що викликає складнощі з експлуатацією.

– Вже роки як послуга таксофонії є збитковою. Крім того, останнім часом в компанію були неодноразові звернення від різних структур і організацій щодо розміщення таксофонів на комерційній основі, тобто зі сплатою Укртелекомом орендної плати за їх розміщення, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 29 жовтня прем’єр-міністр Олексій Гончарук підписав меморандум з чотирма найбільшими операторами мобільного зв’язку щодо покриття всієї території України мережею мобільного інтернету.

Стрічка новин