Чи законна вирубка лісу у Ковалівці?

Для чого вирубувати ліс? Це питання ставить собі Владислав Моршна щоденно після прогулянки вихідними. За його словами, у селі Ковалівка Полтавського району невідомі знищують зелені насадження. Він переконаний: роблять це незаконно. На сьогодні вирубано більше двох гектарів хвої. Лісники, які валять ліс, переконують: діють згідно з чинним законодавством. 

Владислав Моршна, скаржиться на вирубку лісу 

- Ковалівський ліс – це одне з улюблених місць мого відпочинку. Ми там гуляємо із сім'єю, з родичами, з друзями. На минулому тижні був у цьому лісі й помітив, що частина насаджень були зрубані, велика галявина лісу просто була вирубана. Я знаю, що там була пожежа десь місяць тому, але, наскільки мені відомо, цілі дерева ж не чіпають. Тут видно, що частина лісу «під шумок» пожежі була вирубана для власних чиїхось потреб.

Марина Покшіна, кореспондент

- Площа 2,3 гектара вирубаного лісу на території Ковалівської сільської ради. Ще в середині вересня тут росли сосни. Утім, не так давно, за словами місцевих, ліс почали знищувати.

За словами лісничого Чалівського лісництва В'ячеслава Москаля, ця ділянка у середині вересня була пошкоджена лісовою пожежею. Загорання виникло, згадує чоловік, унаслідок підпалу сухої трави. Зробили це, бідкається спеціаліст, навмисно. І винні люди. Мовляв: не вміють відпочивати.

В'ячеслав Москаль, лісничий Чалівського лісництва ДП «Полтавське лісове господарство»

- Дана рубка відведена у суцільно-санітарну рубку, так як значне обгороння стовбура дерева, тому останні дерева, більша їх частина, на даний час стоїть пошкоджені та суха хвоя на них.

З усієї пошкодженої ділянки майже третина – молоді насадження. Їм, за словами лісничого, менше восьми років. Утім, обіцяє В'ячеслав Москаль, на цьому ж місці найближчим часом висадять інші дерева.

В'ячеслав Москаль, лісничий Чалівського лісництва ДП «Полтавське лісове господарство»

- Після вирубки буде проведено підготовку ґрунту, і наступного року, після сходження снігового покриву, тут буде створено нові лісові культури.

У Постанові кабінету Міністрів від від 27 липня 1995 «Про затвердження Санітарних правил в лісах України» йдеться: санітарні рубки призначаються в насадженнях, ушкоджених пожежами, шкідниками, хворобами лісу, внаслідок аварій та стихійного лиха, що викликають деградацію лісових деревостанів. Насадження, пошкоджені верховою лісовою пожежею, відводяться під санітарну рубку після завершення її гасіння в максимально стислі строки. 

Владислав Моршна, скаржиться на вирубку лісу

- Ліс потрібно насаджувати, а не вирубувати. Тому що це наші «легені». На сьогодні ж є лісгоспи, які контролюють ці насадження і їхню вирубку, але, наскільки я розумію, вони не справляються, тому що браконьєри займаються підрубкою.

За словами чоловіка, у цьому ж лісі є вже й інші «острівці» вирубаних негорілих дерев.

Стрічка новин