Шанс на друге життя засуджених у Полтавському центрі пробації

Нині в Україні діє пілотний проєкт щодо розробки та запровадження нових методів і форм сприяння в соцадаптації засуджених. Полтавщина - один з учасників даного плану. За 9 місяців 2019 року в Київському районному відділі філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області на обліку перебуває понад 140 осіб. За результатами роботи, в суспільство інтегрувалося 6 осіб, які брали участь в цій програмі. Як живеться засудженим та на що ще спрямована робота Київського районного відділу "Центру пробації" нині, в сюжеті Тетяни Лемешко.

Ось уже півтора роки Юрій відмічається в «Центрі пробації». Хлопець умовно засуджений за статтею 185 частиною 2 Кримінального Кодексу України. Це - крадіжка з проникненням. За час відвідування центру, Юрій кардинально переглянув свій світогляд. І, каже, змінилося багато чого.

Юрій, клієнт «Центру пробації»

- Змінилося життя, змінився образ життя. Став на виправний шлях. Перестав вживати алкоголь, наркотики.

Саме це і передбачає програма пілотного проєкту підготовки осіб для звільнення, що діє на Полтавщині. Сюди входять курси життєвих навичок, подолання наркотичної й алкогольної залежностей, а ще фінансова грамотність. Все те для того, щоб засуджені згодом могли адаптуватися в суспільстві, розповідає соціальний працівник БО «Світло надії» Наталія Тихоненко.

Наталія Тихоненко, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Коли людина отримує умовну судимість покарання, їй дають другий шанс для того, щоб вона мала змогу змінитися, проаналізувати ризики повторних вчинень злочинів. 

Крім психологічної роботи, клієнти отримують в консультативному кабінеті скринінгові анкети. Там заповнюють дані, за допомогою яких фахівці потім визначають ризики захворювань.

Начальник Київського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» Лілія Кропивка пояснює, в центрі намагаються надати засудженим максимально різнопланову допомогу. Згодом вони легше комунікують з людьми. І можуть надалі швидше працевлаштуватися.

Лілія Кропивка, нач. Київського РВ філії державної установи «Центру пробації»

- Наглядову пробацію здійснюємо згідно вироків суду та обов'язків, які покладаються на кожного клієнта відповідно до ст.76 ККУ.

Таких клієнтів нині в Центрі пробації 130. З них основна категорія осіб, засуджених до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі. Тож і Юрій плани на майбутнє складає охоче.

Юрій, клієнт «Центру пробації»

- Далі я планую розвивати свій бізнес у зборі мебелі, виробництва офісної мебелі, корпусної.

Лише ефективне та своєчасне розв’язання проблем колишніх засуджених, і є важливим фактором від рецидиву нових злочинів, зазначають у Центрі пробації.

Стрічка новин