"За голову" аль-Багдаді заплатили 25 мільйонів доларів США

"За голову" аль-Багдаді заплатили 25 мільйонів доларів США

Інформатор - бойовик ІДІЛ, який сприяв пересуванню лідера терористів і допомагав на будівельних роботах в його притулок в провінції Ідліб. Інші дані не розголошуються.

Інформатор американських спецслужб, який допоміг вистежити ватажка ІДІЛ Абу Бакра аль-Багдаді, отримає винагороду в розмірі до 25 мільйонів доларів, повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела.

За словами офіційних осіб, очікується, що він отримає частину або всі 25 млн долларів винагороди, яке було передбачено за голову аль-Багдаді. Дані про інформатора не розголошують в цілях безпеки. За неофіційною інформацією, це араб-суніт, який хотів помститися ІДІЛ за смерть свого родича.

Видання повідомляє, що цей чоловік був вхожий в оточення аль-Багдаді і в момент спецоперації, під час якої ватажок ІДІЛ підірвав себе, знаходився в тому ж будинку. Через два дні його вивезли з країни разом з сім'єю. За даними американських медіа, американські спепризначенці ліквідували Абу Бакра аль-Багдаді в ніч з 26 на 27 жовтня під час спецоперації в сирійській провінції Ідліб, схваленої Дональдом Трампом тиждень тому.

Американський президент підтвердив, що ватажок ІДІЛ убитий, пославшись на результати тесту ДНК. ЗМІ неодноразово повідомляли про смерть аль-Багдаді, проте згодом ця інформація не підтверджувалася. На початку лютого аль-Багдаді пережив замах при невдалій спробі перевороту в угрупованні. В ІДІЛ оголосили винагороду за "голову" головного змовника.

Стрічка новин